Ostrów: Innowacyjny system do neutralizacji odorów

  • 19.11.2019, 06:47
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Innowacyjny system do neutralizacji odorów
Spółka RZZO na okres testowy wypożyczyła innowacyjny system do neutralizacji odorów oraz pyłów.

Jeśli urządzenie zda egzamin, zostanie zakupione na stałe. Jest to mobilne urządzenie z własnym źródłem wody, które może być przemieszczane w różne miejsca w zależności od potrzeby. Urządzenie automatycznie miesza płynny neutralizator z wodą i pompuje substancję do dyszy umieszczonej na wysięgniku. Zasięg rozpylania roztworu wynosi 25 metrów.
Po listopadowym spotkaniu z mieszkańcami RZZO nawiązał współpracę z wiodącą, europejską firmą Sweco Consulting Sp. z o.o. z Poznania. Jej zadaniem jest przeprowadzenie analizy oddziaływania Instalacji RZZO na środowisko. Analiza realizowana będzie w formie oceny wpływu na środowisko m.in. przez badania, w toku których na przełomie grudnia 2019 a stycznia 2020 roku, uzyskane zostaną wyniki opracowane w formie raportu.
Konsultanci Sweco, dzięki doświadczeniu w zakresie ochrony środowiska zaproponują dodatkowe rozwiązania pozwalające zmniejszyć niekorzystny wpływ inwestycji na warunki życia ludzi.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe