Powiat Ostrowski: Modele w Nowych Skalmierzycach

  • 19.11.2019, 04:56
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Modele w Nowych Skalmierzycach
Pierwsza po latach wystawa modelarska w Nowych Skalmierzycach odbyła się w hali sportowej szkoły przy ul. Okólnej.

Ponad 40 wystawców zaprezentowało własnoręcznie wykonane modele różnych pojazdów, militaria, kolekcje pociągów elektrycznych, okrętów, zegarków, tablic rejestracyjnych, alkoholi z różnych części świata czy nawet silnik samolotu odrzutowego.

- To powrót do pięknych tradycji tego typu pokazów związanych z prezentacją jakże czasochłonnego hobby - powiedział burmistrz Jerzy Łukasz Walczak. - Kierowany przed kilkudziesięcioma laty przez Jana Kosmalę Klub Modelarzy osiągał spore sukcesy na arenie nie tylko krajowej.

O pokazie opowiedział Krzysztof Urbaniak: Pomysł organizacji wystawy w Nowych Skalmierzycach narodził się tak naprawdę spontanicznie. Od kilku lat uczestniczyłem w pokazach w Kaliszu, które w tym roku się nie odbyły. Rozmawiając ze znajomymi stwierdziliśmy, dlaczego by u nas nie zrobić czegoś podobnego. Jeśli wystawa się u nas przyjmie dobrze byłoby kontynuować ją w następnych latach.

Krzysztof Urbaniak wykleja modele od kilku lat, na tegorocznej wystawie zaprezentował makiety czołgów z czasów II wojny światowej. Jak podkreśla jest to czasochłonne zajęcie wymagające sporo cierpliwości.

Organizatorem wydarzenia był samorząd mieszkańców miasta z przewodniczącym Tadeuszem Orzechowskim, który podkreśla, że wystawę odwiedziło ok. 1000 osób. Pomocy udzieliły członkinie z KGW Nowe Skalmierzyce.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe