Ostrów: ,,Nowa Nadzieja’’ w nowej siedzibie

  • 18.11.2019, 13:09
  • Ryszard Binczak
Ostrów: ,,Nowa Nadzieja’’ w nowej siedzibie
Niepełnosprawne dzieci i młodzież z Ostrowa Wielkopolskiego oraz powiatu ostrowskiego, od 15 listopada, mogą korzystać z wyremontowanej i powiększonej siedziby przy ul. Żeromskiego 2D.

W odpowiedzi na prośby rodziców równo rok temu powstał oddział Fundacji „Nowa Nadzieja” w Ostrowie Wielkopolskim. W tym czasie fundacja realizowała program Specjalistycznych Usług Opiekuńczych we współpracy z miastem Ostrów Wielkopolski oraz program bezpłatnych zajęć terapeutycznych przy wsparciu środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Dużym zainteresowaniem cieszył się również autorski projekt bezpłatnych konsultacji rozwoju, z którego skorzystało kilkadziesiąt rodzin.

Dzięki darowiźnie od Fundacji C&A ze Szwajcarii za kwotę 5 tys. euro już powstała profesjonalna sala integracji sensorycznej oraz zakupiono sprzęt do terapii EEG Biofeedback.

O 10-letniej historii fundacji opowiedział jej prezes Piotr Tomankiewicz, natomiast plany budowy Ośrodka Wsparcia „Nowa Nadzieja” i jego wizualizację przedstawiła wiceprezes Dorota Madejka. W imieniu Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzeny Wodzińskiej słowa wsparcia do Fundacji „Nowa Nadzieja” skierował dyrektor ROPS w Poznaniu Grzegorz Grygiel, była również ostrowska radna Joanna Lisiak oraz przedstawiciele MOPS Honorata Handkiewicz i Kinga Kryjom.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe