Powiat Kaliski: V Święto Ulicy Kościelnej w Opatówku

  • 18.11.2019, 11:54
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: V Święto Ulicy Kościelnej w Opatówku
16 listopada 2019 roku odbyło się V Święto Ulicy Kościelnej w Opatówku, zorganizowane przez Fundację ,,Inicjatywa dla Opatówka".

Wydarzenie rozpoczęło się od gry miejskiej, która od godz. 10.00 odbywała się na ulicy Kościelnej oraz w pobliskim parku. Zadania przygotowane dla uczestników dotyczyły historii ulicy Kościelnej i zasłużonych Opatowian. Każdy uczestnik gry otrzymał na mecie rozgrywki drobny upominek. Wieczorem w Muzeum Historii Przemysłu odbył się VI Koncert Młodych Talentów. Tradycyjnie już jest to okazja do zaprezentowania lokalnej publiczności szczególnie uzdolnionych muzyków, którzy prezentują swoje umiejętności.

Uczestnikami koncertu byli: Sławomir Bąkowski, Emilia Fiechowska, Szymon Flak, Julia Góra, Natalia Góra, Karolina Janiak, Mateusz Jaskuła, Gabriela Kopacka, Maja Korbacz, Wiktoria Sradomska, Marcel Tułacz, Piotr Welke, Alicja Wróblewska, Maja Zimna oraz zespół Agnus Dei w składzie: Marysia Jopek, Paulina Kędzia, Natalia Majonek, Karolina Sabatowska, Maja Trybek, Andżelika Wosiek i Martyna Wosiek. Uczestników koncertu przygotowali: Agnieszka Jesion, Anna Nowacka Agnieszka Pogorzelec, Damian Pyrek oraz Jakub Śmigielski.

W przerwie między występami młodych muzyków przedstawiono portal ,,Witraże Ziemi Kaliskiej" - efekt projektu o tej samej nazwie, który Fundacja ,,Inicjatywa dla Opatówka" zrealizowała w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Prezentacji dokonali, w imieniu zespołu projektowego, koordynator Jakub Łuczak oraz Adrian Kulik. W ramach projektu dokonano digitalizacji wszystkich witraży znajdujących się na terenie Miasta Kalisza i powiatu kaliskiego. Portal jest dostępny pod adresem www.witraze.kalisz.pl.

Koncert poprowadzili Ewa Berezowska oraz Mateusz Walczak. Po koncercie odbyła się zbiórka do puszki w ramach akcji charytatywnej ,,Anielska Rocznica 2019", w ramach której zebrano ponad 350 zł na operację dla pani Kingi z Kalisza.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe