Koszykówka: Słodka zemsta Winnickiego

• 17.11.2019, 18:21 (aktualizacja 18.11.2019, 13:13)
Były szkoleniowiec Stali Jacek Winnicki utarł nosa ostrowianom. Jego nowa drużyna Spójni Starogard ograła ekipę Łukasza Majewskiego 80:66

Meczowi ze Spójnią smaczku dodawał fakt, że nowym trenerem ekipy ze Stargardu został były szkoleniowiec Stali Jacek Winnicki. W Ostrowie wobec tego trenera były spore oczekiwania, a tymczasem zespół który zbudował, przegrywał mecz za meczem. Jego zmiennik Łukasz Majewski jadąc na spotkanie ze Spójnią miał na swoim koncie już dwa zwycięstwa - z Arką Gdynia i Polpharmą Starogard Gdański. Kibice w Ostrowie zastanawiali się, czy uda się tą dobrą passę podtrzymać. W zwycięstwie Stali miał pomóc bardzo doświadczony Filip Dylewicz, z którym klub podpisał kontrakt kilka dni temu.

Początek spotkania nie był udany dla Stali. Nikola Jevtović miał spore problemy z centrem gospodarzy Darnellem Jacksonem. Gracz Stali złapał w ciągu dwóch minut dwa przewinienia i musiał opuścić parkiet. Zastąpił go Filip Dylewicz, który po akcji 2+1 w 6 minucie wyprowadził ostrowian na prowadzenie 10:8. Ostatecznie to właśnie doświadczony Filip Dylewicz w pierwszej kwarcie był najskuteczniejszym graczem Stali, zdobył 5 punktów.

Trzy minuty drugiej kwarty wystarczyły podopiecznym Jacka Winnickiego, by zbudować sobie osiem punktów przewagi - 27:19. Niestety gospodarze poszli za ciosem. Za trzy zaczął trafiać Raymond Cowels III i w 15 minucie Stal przegrywała już 21:36. Gra ostrowian zupełnie się rozsypała, a gospodarze spokojnie powiększali przewagę, by po 20 minutach prowadzić 51:35. Niestety w drugiej kwarcie podopieczni Łukasza Majewskiego grali kompletnie bez obrony tracąc aż 35 punktów z ligowym średniakiem.

W meczu tym bardzo widoczny był brak w ekipie Stali centra z prawdziwego zdarzenia. Gracze Spójni zaliczyli 48 zbiórek, w tym zebrali aż 18 piłek w ataku. Tymczasem ostrowianie w ataku zebrali tylko 7 piłek. Ale przecież nie same zbiórki zadecydowały o wysokiej porażce Stali. Raymond Cowels III w drugiej kwarcie trafił pięć razy za trzy. Ale też trzeba przyznać, że specjalnie mu nikt nie przeszkadzał, a ostrowianie kryli go na przysłowiowy ,,radar’’. Z taką obroną drużyna daleko nie zajedzie.