Powiat Ostrowski: ,,Stara Obora'' - miejsce spotkań

  • 17.11.2019, 10:21
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: ,,Stara Obora'' - miejsce spotkań
W Skrzebowej, 15 listopada, oficjalnie otwarto nowe miejsce spotkań ,,Starą Oborę".

Dawna obora, pełniąca przez wiele lat funkcję składu rzeczy niepotrzebnych została gruntownie uporządkowana: usunięto niepotrzebne rzeczy, wymieniono deski stropowe, wyczyszczono ściany, założono nową instalację elektryczną i oświetlenie. To wszystko dzięki pracy wielu osób: młodzieży i dorosłych a także dzięki środkom finansowym pozyskanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Moszczance w ramach konkursu ,,Mikrodotacje na społeczne akcje", ogłoszonego przez Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości a współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, ze wsparciem ks. prob. Rafała Krysia oraz Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa. W uroczystości, oprócz zaangażowanych osób, uczestniczyli także m.in. burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak, wiceburmistrz Piotr Rokicki, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba, radna powiatowa Katarzyna Spiżak oraz sołtysi Władysława Smolińska i Tadeusz Marszał.
Otwarciu ,,Starej Obory" towarzyszył wernisaż wystawy ,,Nasza Moszczanka ma już 100 lat. Opowieści z dawnych lat", przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie w ramach projektu „Nasze miejsce. Lokalna historia, pamięć i dziedzictwo w edukacji dzieci i młodzieży”, realizowanego przez Stowarzyszenie “Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego w Warszawie a dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Wcześniej uczniowie pod opieką nauczycielek Anny Szymankiewicz i Ewy Wojtczak uczestniczyli w szeregu zajęć warsztatowych a następnie wcielając się w role etnografów, przeprowadzili wywiady z starszymi osobami i zebrali informacje i materiały na temat historii Moszczanki.

Fot.  Andrzej Jarmuszczak

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe