Ostrów: ,,Wolność kocham i rozumiem”

  • 16.11.2019, 20:23
  • Ryszard Binczak
Ostrów: ,,Wolność kocham i rozumiem”
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 im. gen. Józefa Bema - Kinga Kaczmarek otrzymała wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim ,,Wolność kocham i rozumiem” .

Uczennica otrzymała wyróżnienie za tekst ,,Poemat o moim kraju”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 48 im. gen. Józefa Hallera w Gdańsku. Celem wydarzenia było : wspieranie zainteresowań literackich młodzieży, budowanie świadomości historycznej, rozwijanie kreatywności młodych ludzi, rozwijanie mowy ojczystej i docenienie utalentowanej młodzieży. Każdy uczestnik mógł przesłać pracę w formie wiersza, opowiadania lub wspomnienia związanego z faktem odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Organizatorzy poprzez konkurs o tak wymownej tematyce, włączają się w obchody ważnego dla Polski wydarzenia. Jury oceniające prace podziękowało uczniom z całej Polski za bardzo liczny udział w konkursie. Niezmiernie cieszy fakt, że dla młodego pokolenia Polaków pojęcia Ojczyzna i patriotyzm nie są pojęciami abstrakcyjnymi i archaicznymi. Opiekunem uczennicy jest polonistka Grażyna Krolek.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe