Kalisz: Lepiej zrozumieć osoby starsze i niepełnosprawne

  • 15.11.2019, 10:43
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Lepiej zrozumieć osoby starsze i niepełnosprawne
Przedstawiciele kaliskich instytucji pomocy społecznej wzięli udział w warsztatach, które zostały zorganizowane w ramach projektu "Integracja społeczna osób z niepełnosprawnościami - to możliwe!"

W ramach projektu, który skierowany jest do kadr i wolontariuszy organizacji i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami i osób starszych, przeprowadzane są warsztaty z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi, tj. kombinezonu starości - symulującego znaczne ograniczenia i niepełnosprawności wieku senioralnego, zestawu gogli symulujących choroby oczu (m.in. zaćmę, jaskrę), symulatora choroby Parkinsona, wózka inwalidzkiego, a także zestawu symulującego ograniczenia w orientacji przestrzennej osób niewidomych.
Warsztaty odbyły się w III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka oraz w kaliskim ratuszu. Zebranych w sali recepcyjnej ratusza powitali prezydent Krystian Kinastowski i wiceprezydent Mateusz Podsadny. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele: MOPS-u, DPS-u, DDPS-u, WTZ Miłosierdzie, WTZ Orioniści, Fundacji z godnością, Fundacji Mocni Miłością.
Głównym założeniem projektu jest zwiększenie kompetencji odbiorców w zakresie organizowania działań integrujących osoby z niepełnosprawnościami i osoby starsze z otoczeniem, np. poprzez wolontariat, czy budowanie większego zrozumienia i empatii wobec osób mniej sprawnych.
Warsztaty dla uczestników były bezpłatne, a przeprowadziło je Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO z Poznania. Projekt jest współfinansowany ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.
Oprac. WSSM
Fot. Katarzyna Ciupek

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe