Ostrów: Finał „Cecyliady”

  • 14.11.2019, 13:21
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Finał „Cecyliady”
W Ostrowskim Centrum Kultury odbył się koncert finałowy 22 edycji Ostrowskiego Konkursu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Cecyliada”.

Konkurs Piosenki Religijnej „Cecyliada” od lat cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży ze szkół i parafii powiatu ostrowskiego. Tegoroczna, dwudziesta druga już edycja miała charakter religijno – patriotyczny i nawiązywała do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy powstań śląskich, zwycięskiego zakończenia Powstania Wielkopolskiego oraz siedemdziesiątej piątej rocznicy Powstania Warszawskiego.  Patronat nad wydarzeniem objęła  prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Patronat medialny -  Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej.
 26 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się pierwszy etap zmagań konkursowych, gdzie zebrało się ponad 250 uczestników.  W finale konkursu wzięły udział schole parafialne, chóry, soliści i zespoły wokalno-instrumentalne z Ostrowa Wielkopolskiego oraz okolicznych miejscowości. Na widowni  Ostrowskiego Centrum Kultury zebrało się około 400 osób. Koncert uświetniło  patriotyczne przedstawienie pt. ,,Niepodległość to dar i zadanie", przygotowane przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Rataja.
Komisja w składzie - Wiesława Lipińska, Janusz Lipiński i ks. Marcin Nowicki - przyznała nagrody za zwycięstwo w konkursie.
Nagroda ks. proboszcza parafii p. w. MB Częstochowskiej : Aleksandra Bilska (par. św. Rodziny). 
W kategorii zespoły wokalne i wokalno instrumentalne: chór szkolny z Chynowej.
W kategorii soliści kl. I - IV: Lena Maciejewska - SP 6.
W kategorii soliści kl. V - VIII: Maria Kupczyk - SP 7
W kategorii schole parafialne: Boże skrzaty (par. MB Częstochowskiej).
 WIKI

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe