Ostrów: Bluesowy Oscar trafi do Ostrowa!

  • 14.11.2019, 05:28
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Bluesowy Oscar trafi do Ostrowa!
W styczniu przyszłego roku, w Memphis, wręczone zostaną prestiżowe nagrody „Keeping the Blues Alive”. Wśród nagrodzonych znalazł się ostrowski Jimiway Blues Festival.

Nagrody „Keeping the Blues Alive” utworzono w 1980 roku jako uzupełnienie „Blues Music Awards”, zwanych potocznie ,,bluesowymi Oscarami", które otrzymują związani z tym nurtem muzycznym artyści. Natomiast „Keeping the Blues Alive” skierowane jest do dziennikarzy, edukatorów i promotorów tego gatunku.
Od 1980 roku Fundacja Blues przyznaje nagrody osobom i organizacjom, które wniosły znaczący wkład w świat bluesa. Zostaną one wręczone 31 stycznia 2020 roku w Memphis w stanie Tennessee. Tegoroczne wyróżnienia w konkursie pokazują, że blues to nie tylko domena Amerykanów. Wśród dziewięciu nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele Kolumbii, Danii, a także ostrowski Jimiway.
Ceremonia wręczenia nagród jest częścią międzynarodowego konkursu bluesowego The Blues Foundation. Rozpocznie się on przesłuchaniami na historycznej Beale Street, a zakończy finałami w Memphis Orpheum Theatre. Ponad 800 muzyków przyjedzie do Memphis z całego świata, aby walczyć o nagrody i sławę.
W 1994 roku ojciec i syn - Benedykt Kunicki i Oskar Kunicki – założyli Jimiway Blues Festival w Ostrowie Wielkopolskim. Organizacja od lat przybliża szerokie spektrum stylów muzyki bluesowej. Miłośnicy tego gatunku trafiają do Ostrowa, by wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Festiwal zawiera różnorodną ofertę koncertów na żywo, jam session i wystaw zdjęć. Na Jimiway wystąpiło wielu międzynarodowych artystów, m.in.: Sugaray Rayford, Lil 'Ed & the Blues Imperials, Kenny Neal, Joe Louis Walker, John Németh, Curtis Salgado, Nick Moss, Coco Montoya, Tommy Castro, Toronzo Cannon, Mr. Sipp, Lucky Peterson i Albert Cummings. Organizatorzy nie zapominają także o polskich gwiazdach bluesa. Jimiway Blues Festiwal, jeden z najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce, to dzisiaj uznana już marka i rozpoznawalny znak firmowy, sławiący Ostrów Wielkopolski nie tylko w kraju, ale także daleko poza nim.
Osiągnięcia i zaangażowanie Benedykta Kunickiego zostały dostrzeżone także przez władze Ostrowa. Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej został on uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe