Ostrów: Miejsce spotkań na Zębcowie – rusza budowa

  • 14.11.2019, 04:19
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Miejsce spotkań na Zębcowie – rusza budowa
W ostrowskim Urzędzie Miejskim podpisana została umowa z wykonawcą przebudowy budynku jednorodzinnego na klub dla mieszkańców osiedla Zębców.

Od przyszłego roku adres Rataja 5 nie będzie się już kojarzył z opustoszałym, niszczejącym budynkiem, a z nowoczesnym miejscem spotkań dla ostrowian. W ramach inwestycji powstanie tu też boisko plażowe. Do przetargu ogłoszonego przez ostrowski urząd zgłosiły się dwie firmy. Korzystniejszą ofertę złożyła Firma Handlowo – Usługowa „Malbud” z Ostrowa i to ona została wykonawcą tej inwestycji. Podpisy pod stosowną umową złożyła prezydent miasta oraz właściciel firmy - Zdzisław Detka.

- „Malbud” jest sprawdzonym partnerem, który niejednokrotnie realizował już miejskie inwestycje. Dość powiedzieć, że ekipa budowlana rozpocznie prace już jutro, dzień po podpisaniu umowy. Będzie to wprawdzie przebudowa ponad 100-letniego budynku, jednak z pierwotnej bryły zostanie niewiele, jedynie ściany. Cała reszta, łącznie z dachem, będzie nowa. Nowe będą także wszelkie przyłącza. Co ważne, obiekt dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych – wymienia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Prace rozbiórkowe ruszą już w najbliższym czasie. Rozebrane zostaną wewnętrzne ściany, pokrycie dachowe, część drewnianego stropu – drewniane belki stropowe wymienione zostaną na nowe - posadzki, tynki i instalacje techniczne. Budynek zyska też nowe drzwi, okna oraz schody. Na koniec wykonane zostanie jego ocieplenie i elewacja.

- Prace, które właśnie ruszają nie będą dotyczyć jednak wyłącznie samego budynku. Zagospodarowany zostanie również teren wokół niego. Położona zostanie nawierzchnia z kostki brukowej, powstanie betonowa rampa dla osób niepełnosprawnych, a także elementy architektury, jak: grill ogrodowy, drewniana altanka z meblami, ławki, kosze. Będą tu też miejsca parkingowe i stojaki dla rowerów – informuje prezydent Ostrowa.

Inwestycja realizowana będzie w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Swoimi głosami mieszkańcy pokazali, że tego typu obiekt jest im potrzebny. Będą tu mogli spędzać wolny czas, poznać się bliżej, zintegrować. W jednej z części będzie biblioteka, w innej pracownia komputerowa, co pozwoli na szeroki wachlarz zajęć i aktywności. To dla mnie ogromna radość, że z jednej strony powstanie tu klub, który im to umożliwi, a z drugiej zmodernizujemy kolejny budynek w mieście, który do tej pory niszczał – dodaje Beata Klimek.

W ramach podpisanej umowy, przy nowym klubie powstanie także boisko plażowe. Wartość całej inwestycji to nieco ponad pół miliona złotych. Prace mają zakończyć się jeszcze zimą.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lukaku
Lukaku 14.11.2019, 13:05
Hej to jakiś koncik dla gracza zróbcie zawsze można zorganizować jakiś turniej offline np: w Tekena w Mortal Kombat w Pesa ???

Pozostałe