Powiat Ostrowski: Wspólnie przez życie

  • 13.11.2019, 10:04
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wspólnie przez życie
Wyjątkowo podniosła chwila towarzyszyła parom małżeńskim z gminy Ostrów Wielkopolski, które obchodzą w tym roku Złote, Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne Gody.

Z okazji 50-, 55-, 60- i 65-lecia pożycia małżeńskiego z rąk zastępcy wójta gminy Ostrów Wielkopolski Antoniego Hadrysia jubilaci odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Były gratulacje, kwiaty, upominki i oczywiście Marsz Mendelssohna.

W uroczystości wzięło udział w sumie 14 par. Ceremonia odbyła się w sali kolumnowej ostrowskiego ratusza. Jubilatom towarzyszyła najbliższa rodzina: dzieci, wnuki, a nawet prawnuki.

Szczególny jubileusz 65-lecia zawarcia związku małżeńskiego obchodzili państwo Kazimiera i Henryk Lewiccy oraz Joanna i Henryk Wawrzyniakowie. Sześćdziesięcioma wspólnie spędzonymi latami szczycili się natomiast państwo Krystyna i Jan Kasprzakowie, Salomea i Stanisław Nowiccy oraz Teresa i Łucjan Kałużni. Małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą pięćdziesiąt i więcej lat, zostali uhonorowani dyplomami i medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

- Przy tak podniosłych uroczystościach nasuwają się refleksje. By spędzić wspólnie tak wiele lat, potrzebna jest miłość, wzajemna przyjaźń, życzliwość i wyrozumiałość. Gratuluję dziś Państwu tak pięknego jubileuszu, którym pokazujecie, jak kochać prawdziwie i żyć w zgodzie i harmonii – mówił Antoni Hadryś.

Podczas uroczystości obecny był także przewodniczący Rady Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Śniegowski oraz Sekretarz Gminy Zbigniew Dolata.

Wznosząc toast, Piotr Śniegowski podkreślał, jak wielki bagaż doświadczeń niesie każda z par.

- Patrzę dziś na Państwa z podziwem i ogromnym szacunkiem. Gratuluję tak pięknego jubileuszu i życzę wszelkiej pomyślności na kolejne wspólne lata – mówił Piotr Śniegowski.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Była to doskonała okazja do wspólnych rozmów i wspomnień.

 

 

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe