Sport: Mamy mistrza Polski w MMA!

  • 13.11.2019, 04:46
  • Ryszard Binczak
Sport: Mamy mistrza Polski w MMA!
Zawodnik MMA Tornado Kalisz sięgnął po tytuł podczas turnieju, który odbył się w Sochaczewie, wygrywając wszystkie swoje pojedynki. To historyczny sukces dla naszego miasta - pierwszy mistrzowski tytuł wywalczony w tej dyscyplinie przez reprezentanta Kalisza.

Pokaz swoich nieprzeciętnych umiejętności Wiktor Cegła dał już podczas  poprzedniej edycji mistrzostw Polski, kiedy sięgnął po brązowy medal. W tym roku w pokonanym polu pozostawił wszystkich swoich rywali i  po raz pierwszy w historii Kalisza zdobył tytuł mistrza Polski juniorów w mieszanych sztukach walki. Rywalizując w wadze do 93 kg juniorów zawodnik MMA Tornado poddał przed czasem m.in. mocnego Jakuba Piekuta (Grappler Mińsk Mazowiecki), natomiast w finale pokonał przez dźwignię łokciową z dosiadu Macieja Zabielskiego (MMA Team Ełk). 
- Tym razem Wiktor kompletnie zdominował zapaśniczo swoich kolejnych przeciwników – mówi trener Marcin Małecki. - Sukces jest tym cenniejszy, że jeszcze z początkiem października nasz zawodnik był w trakcie rehabilitacji i z pomocą placówki Orto ProSport walczył z kontuzją obu stawów łokciowych.
17- letni Wiktor Cegła, na co dzień uczeń Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu, to również aktualny mistrz Polski juniorów w brazylijskim jiu jitsu. Podczas zawodów w Sochaczewie, w oktagonie mógł liczyć na wsparcie  trenerów Norberta Wątrobskiego i Macieja Haładyna, którzy poprowadzili też pozostałych uczestniczących w turnieju reprezentantów MMA Tornado Kalisz walczących w bardzo licznie obsadzonych niższych kategoriach wagowych.
Startujący w kategorii do 84 kg juniorów, Jakub Ubycha, wygrał pierwszą walkę z przeciwnikiem z Warszawy, poddając go w drugiej rundzie, duszeniem zza pleców. W ćwierćfinale 16-letni uczeń I LO im. A. Asnyka, obalił techniką zapaśniczą swojego rywala z Trójmiasta, ale potem zagapił się w parterze i ostatecznie przegrał pojedynek  przez balachę z pleców.
W kategorii kadetów do 77 kg bardzo szybko swoją walkę eliminacyjną wygrał też 15 - letni Jakub Lenartowski, pokonując przez duszenie zawodnika z Pruszkowa k/Warszawy. W kolejnej walce również zaprezentował się bardzo dobrze, ale w wyniku dość kontrowersyjnej decyzji sędziowskie nie awansował do strefy medalowej.
W mistrzostwach Polski, które odbyły się pod egidą Polskiego Związku Mieszanych Sztuk Walki, wystartowało ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników specjalizujących się w różnych stylach:  bjj, zapasach, karate, sambo, judo, kick boxingu, boksie i MMA. Był to najliczniej i najmocniej obsadzony czempionat od wielu lat.
KZ
 Fot. Marcin Małecki

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe