Ostrów: Nowy sprzęt medyczny od WOŚP

  • 12.11.2019, 17:26 (aktualizacja 18.11.2019, 13:12)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nowy sprzęt medyczny od WOŚP
W ostrowskim szpitalu odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu medycznego, ufundowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, z udziałem Jerzego Owsiaka.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała sprzęt medyczny  dla ostrowskiego szpitala - stacjonarny aparat RTG telekomando Siemens Healthineers oraz 80-rzędowy (160-warstwowego) tomograf komputerowy Canon. Tomograf najnowszej generacji oraz cyfrowy aparat RTG zakupiono ze środków 27 Finału WOŚP. Nowy sprzęt jest warty ok. 4 miliony złotych, to równowartość sprzętu, który ostrowski szpital dotychczas otrzymał od WOŚP-u. Pierwsze urządzenia od fundacji trafiły do tej placówki w 1999 roku.
-Jakość jest najważniejsza, nie cena.  Kupujemy coś, co dzisiaj jest absolutnie wiodącym urządzeniem na całym świecie. To urządzenie potrafi diagnozować bardzo szybko, a diagnostyka  leży nam na sercu. Kiedy mamy dobrą diagnostykę i możemy robić leczenie celowane, to pacjent bardzo szybko dochodzi do zdrowia - mówi o zakupionym sprzęcie Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji.
-Jeszcze rok temu moglibyśmy tylko pomarzyć, żeby taki sprzęt pojawił się w Ostrowie. I mamy to, Jurek dzięki tobie i twojej fundacji. Szpital w Ostrowie Wielkopolskim jest szpitalem powiatowym, ale jest szpitalem wysoko specjalistycznym, gdzie od wielu lat kładziemy nacisk na kompleksowe leczenie i diagnostykę dzieci i młodzieży. Dzięki tym darom będziemy mogli jeszcze szybciej i dokładniej diagnozować pacjentów, a dzięki temu skutecznej leczyć - mówi Dariusz Bierła, dyrektor szpitala w Ostrowie.
-Szpital w Ostrowie daje sobie radę. Nie jest to łatwe w  dzisiejszej polskiej rzeczywistości, gdy brakuje 68 tysięcy lekarzy i 100 tysięcy osób personelu medycznego. Za moment nie będzie miał kto stać przy tym sprzęcie. Póki co, tutaj, ten sprzęt pracuje, będzie pracował i cieszymy się, że będzie służył pacjentom - mówił prezes WOŚP. 
Jerzy Owsiak apelował również,  aby pamiętać o obietnicach wszystkich opcji politycznych, które mówiły o poprawie warunków służby zdrowia.
 - Wszyscy mówili, że polska służba zdrowia będzie mocno dofinansowana, więc trzymajmy ich za słowo, bo tu nie chodzi o politykę, tylko o nasze zdrowie i o to, żebyśmy nie musieli stać w kolejkach - dodaje Jerzy Owsiak.
WIKI

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe