Kalisz: Prezydent w schronisku

  • 12.11.2019, 16:35
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Prezydent w schronisku
Dach nad głową, ciepły posiłek i całodobowa opieka – na taką pomoc mogą liczyć podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Kaliszu.

Z dyrekcją i mieszkańcami placówki spotkał się prezydent Krystian Kinastowski. Wizyta była okazją do rozmów o funkcjonowaniu schroniska oraz do zapoznania się z przeprowadzonymi inwestycjami.
- Obecnie w placówce mieszka 48 mężczyzn. Każdy z nich może liczyć na schronienie – mówi Paweł Kołeczko, prezes Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Kaliszu. - Panowie chętnie pracują na rzecz placówki. Dbają o porządek, wykonują drobne naprawy. Ich zaangażowanie jest bardzo ważne, pomaga wrócić do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Razem podejmujemy wiele działań, ale nieoceniona jest pomoc kaliskiego samorządu.
Miasto dofinansowuje placówkę, przekazując środki na leczenie rehabilitacyjne mieszkańców schroniska i zapobieganie ich wykluczeniu społecznemu. W ostatnim czasie, dzięki wsparciu finansowemu z budżetu miasta, schronisko wzbogaciło się o nowy samochód. Osoby, które nie poruszają się samodzielnie, mogą łatwiej dotrzeć do lekarza, czy urzędu. Bus służy także do przewozu żywności i odzieży. Ponadto miasto sfinansowało naprawę i utwardzenie drogi dojazdowej do schroniska.
Schronisko w Kaliszu koordynuje program wychodzenia z bezdomności, nadzoruje funkcjonowanie tzw. mieszkań treningowych. Obecnie przebywa w nich osiem osób.
- Zarówno prowadzenie mieszkań treningowych, jak i pozostałe działania dyrekcji placówki dowodzą, że można wyjść z bezdomności i rozpocząć nowe życie – mówił Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - Pomoc najbardziej potrzebującym to jeden z naszych priorytetów. Dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej służyć mieszkańcom.
AB
Fot. Anna Błaszczyk

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe