Powiat Ostrowski: Przedszkolaki zainteresowane budownictwem

  • 12.11.2019, 04:39
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Przedszkolaki zainteresowane budownictwem
Grupa dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9 wzięła udział w warsztatach na terenie Centrum Kształcenia Praktycznego.

Spotkania z przedszkolakami organizowane są w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych od dłuższego czasu, a na terenie CKP drugi rok z rzędu. Podczas warsztatów dzieci mogły zobaczyć na czym polega praca budowlańca. Instrukcji krok po kroku udzielały uczennice ZSBE.

- Z jednej strony maluchy rozwijają swoje zainteresowania, z drugiej strony młodzież czyli uczniowie naszej szkoły, aktywnie biorą udział w tych projektach podnosząc swoje kompetencje. Zadaniem młodzieży jest przedstawić swój przyszły zawód w formie jednego prostego zadania, które wspólnie z maluchami wykonują – wyjaśnia dyrektor ZSB-E, Honorata Sachowska – Barańczak.

Podczas zajęć w CKP pojawił się starosta ostrowski Paweł Rajski, który nagrodził wielkie zaangażowanie przedszkolaków powiatowymi upominkami.

Warto dodać, że w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych organizowane są również spotkania przedszkolaków z uczniami kierunku architektura krajobrazu, podczas których wykonują drobne ozdoby (w grudniu będą to ozdoby bożonarodzeniowe). Natomiast 25 listopada 2019 roku odbędzie się w szkole „Dzień Kolejarza” również z udziałem dzieci.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe