Kalisz: Nowy ambulans dla szpitala

  • 10.11.2019, 15:06 (aktualizacja 13.11.2019, 09:59)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Nowy ambulans dla szpitala
Nowy ambulans stał się własnością kaliskiego SOR-u. Kluczyki do pojazdu symbolicznie wręczył pracownikom szpitala prezydent Krystian Kinastowski. Zakup karetki wsparło m.in. miasto Kalisz kwotą 200 tys. złotych.

Ambulans jest przeznaczony na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i będzie wykorzystywany przez zespół ratownictwa medycznego do transportu pacjentów między podmiotami leczniczymi. Wyposażony jest w nosze wielopoziomowe, defibrylator z kardiomonitorem, krzesełko kardiologiczne z systemem płozowym, reduktor medyczny z przepływomierzem nastawnym, ssak, śpiwór bakteriostatyczny.

Koszt zakupu karetki to 279.825 zł brutto. Inwestycję dofinansowało miasto Kalisz kwotą 200 tys. zł, 14.825 zł to wkład własny szpitala, a pozostała część pochodzi z budżetów powiatu kaliskiego oraz gmin Nowe Skalmierzyce Opatówek, Stawiszyn, Szczytniki i Mycielin.

Ambulans przekazali Radosławowi Kołacińskiemu, dyrektorowi Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu oraz pracownikom Szpitalnego Oddziału Ratunkowego: prezydent Krystian Kinastowski, reprezentanci Województwa Wielkopolskiego, powiatu kaliskiego i gmin, które dofinansowały inwestycję.
AB
Fot. Anna Błaszczyk

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe