Kalisz: Kaliska policjantka na najwyższym podium

  • 11.04.2017, 18:12
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Kaliska policjantka na najwyższym podium
St. sierż. Edyta Marciniak zajęła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Policjantek rozgrywanych podczas 44. maratonu w Dębnie.
Już po raz czternasty policjanci, wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całego świata, uczestniczyli w tej biegowej imprezie. W trakcie tegorocznej edycji zawodów na starcie stanęło ponad 2 tys. zawodników, w tym ponad 100 policjantek i policjantów z całego kraju. Organizatorem XV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji. Trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno. Zawodnicy wystartowali równo o godz. 11.00 ze skrzyżowania ulic Kostrzyńskiej i Słowackiego. Walczyli biegnąc 4 pętle - dwie w Dębnie i dwie na trasie Dębno-Dargomyśl-Cychry-Dębno. Finisz ich zmagań mogliśmy oglądać na mecie, która mieściła się przy ul. Mickiewicza w Dębnie. Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, co sprzyjało zawodnikom w rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania wszystkich sportowców. Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w policji była niezwykle zacięta. W tegorocznych policyjnych mistrzostwach wzięło ponad 100 funkcjonariuszy. W klasyfikacji kobiet pierwsza na mecie zameldowała się st. sierż. Edyta Marciniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu z czasem 3:39:03. W październiku 2016 roku kaliska policjantka triumfowała na trasie Jesiennych Mistrzostwach Polski Policji w Maratonie, które odbyły się w Poznaniu. KMP Kalisz Fot. KMP Kalisz
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe