Ostrów: Sukces uczennic z ,,Siódemki’’

  • 08.11.2019, 10:42
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Sukces uczennic z ,,Siódemki’’
Magdalena Rataj i Wiktoria Depiak uczennice ,,Siódemki’’ zostały nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka z wakacji”.

Organizatorem przedsięwzięcia był Dom Kultury w Warszawie. Sukces jest wyjątkowy, gdyż do artystycznej rywalizacji nadesłano aż 1086 prac plastycznych z całej Polski. W ramach konkursu każdy z uczestników miał się zmierzyć z zadaniem polegającym na wykonaniu dowolną techniką plastyczną projektu kartki pocztowej, której inspiracją były wspomnienia z wakacji. Pocztówka zwana niegdyś otwartą kartką korespondencyjną, miała swój początek w XIX wieku. Z czasem na wydawanych kartkach zaczęły pojawiać się pierwsze rysunki i napisy okolicznościowe. W taki sposób narodziła się pocztówka, która niejednokrotnie miała wymiar artystyczny, a obecnie jest formą nieco zapomnianą. Artystyczne dokonania uczennic klasy piątej, znalazły uznanie w oczach komisji konkursowej i w końcowym efekcie sięgnęły po najwyższe laury. Magda i Wiktoria swoje zdolności rozwijają na zajęciach plastycznych pod kierunkiem Violetty Lebdy.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe