Żużel: Okoniewski wzmacnia Ostrovię

  • 07.11.2019, 05:49 (aktualizacja 10.11.2019, 14:56)
  • Ryszard Binczak
Żużel: Okoniewski wzmacnia Ostrovię
Dotychczasowi liderzy drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia Tomasz Gapiński i Grzegorz Walasek zostają w Ostrowie. Dołącza do nich doświadczony Rafał Okoniewski, który ostatni sezon spędził w Łodzi.

Tomasz Gapiński już w trakcie sezonu zadeklarował, że zostaje w Ostrowie. Podpisem pod kontraktem potwierdził tylko wcześniejsze słowa. 
- Doskonale się czuję w Ostrowie. Dzięki moim sponsorom, firmie Garcarek mam szybkie motocykle. Dziękuję sponsorowi, prezesem, trenerowi i kibicom za udany sezon. Trzeba zrobić wszystko, by kolejny był jeszcze lepszy - podkreśla 37-letni żużlowiec. 
- Tomek po trudnym sezonie w Pile odbudował się w Ostrowie i stał się liderem naszej drużyny. Podkreślam jednak, że naszą siłą nie są indywidualności, ale właśnie drużyna - mówi Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.
Drugi sezon w Ostrowie spędzi również Grzegorz Walasek. Najbardziej utytułowany krajowy żużlowiec Arged Malesa TŻ Ostrovia również parafował kontrakt na sezon 2020.
 - Grzesiek wprowadzał w naszej drużynie bardzo fajną atmosferę. Świetnie się rozumiał z Tomkiem Gapińskim. Myślę, że podobnie będzie z Rafałem Okoniewskim, który dołącza do naszego zespołu - dodaje Radosław Strzelczyk.
Rafał Okoniewski będzie właśnie pierwszą nową twarzą w Arged Malesa TŻ Ostrovia. To doświadczony żużlowiec, który w styczniu przyszłego roku skończy 40 lat. W sezonie 2019 reprezentował barwy Orła Łódź, gdzie uzyskał 18. średnią Nice 1. Ligi Żużlowej na poziomie 1.940.
 - To bardzo poukładany zawodnik, który mentalnie pasuje do naszej drużyny. Jest doświadczony, ale jednocześnie wprowadzi trochę świeżości do zespołu. Myślę, że będzie solidnym ogniwem Arged Malesa TŻ Ostrovia w sezonie 2020 - wierzy prezes klubu.
A wcześniej już kontrakt podpisał Nicolai Klindt. Tym samym dla Duńczyka będzie to trzeci rok z rzędu w barwach ostrowskiego klubu.
- Cieszymy się bardzo,że Nicolai zostaje z nami. Przychodził do nas po ciężkiej kontuzji odbudować się w drugiej lidze. Widać, że ostrowski klimat mu sprzyja bo odjechał u nas dwa bardzo dobre sezony. Liczymy, że w kolejnym zanotuje kolejny progres i będzie solidnym punktem naszej drużyny - mówi Radosław Strzelczyk.
MK
Fot. tzostrovia.pl

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe