Powiat Ostrowski: Otwarcie ulicy Jabłonkowej w Śliwnikach

  • 06.11.2019, 16:56
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Otwarcie ulicy Jabłonkowej w Śliwnikach
W Śliwnikach oficjalne oddano do użytku wyremontowaną ulicę Jabłonkową.

- Wiem, jak ważna nie tylko z punktu widzenia kierowców, ale i pozostałych użytkowników dróg, jest odpowiednia infrastruktura. Dlatego cieszę się, że efektem prac jest nie tylko nowy asfalt, ale i ciąg przeznaczony dla pieszych i rowerzystów. Modernizacja nie byłaby możliwa bez środków pieniężnych z zewnątrz – powiedział Jerzy Łukasz Walczak, burmistrz Nowych Skalmierzyc.

 

Na przedsięwzięcie samorząd otrzymał dofinansowanie w kwocie 375.771 zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu w obecności Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz władze Nowych Skalmierzyc podpisały z Wicewojewodą Wielkopolski Anetą Niestrawską umowę na przekazanie środków. Całkowity koszt zadania wyniósł 751.839 zł.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe