Ostrów: Dwa nowe bloki „dla systematycznych” w budowie!

  • 06.11.2019, 12:08 (aktualizacja 10.11.2019, 14:55)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dwa nowe bloki „dla systematycznych” w budowie!
Ruszyła kolejna ważna inwestycja – budowa dwóch nowych bloków mieszkalnych w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych.

W środę, 6 listopada, oficjalnie podpisano akt erekcyjny wznoszonych budynków oraz wmurowano pierwsze cegły pod kolejne 32 mieszkania na osiedlu przy ul. Klasztornej.

- Inwestycje, szczególnie te bezpośrednio dla ostrowianek i ostrowian, pozostają dla nas niezmiennie ważne. Tym bardziej, że nasz Ostrowski Przyjazny Program dla Systematycznych cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców jak i innych samorządów - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Nowe budynki powstaną przy ulicy Klasztornej 18a i 20. W każdym z nich będzie znajdować się 16 mieszkań: 1 mieszkanie dwupokojowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych, 2 mieszkania jednopokojowe, 10 mieszkań dwupokojowych oraz 3 mieszkania trzypokojowe.

- Segment mieszkaniowy w ostrowskiej gospodarce komunalnej to nie tylko bieżące administrowanie zasobem lokalowym, ale również ofensywne działania inwestycyjne dedykowane szczególne młodym rodzinom – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Planowany termin oddania nowych 32 mieszkań do użytku i przekazania ich mieszkańcom to grudzień 2020 roku. Wcześniej, bo już na przełomie 2019/2020 ruszy nabór wniosków dla przyszłych najemców lokali.

 

Podstawowe kryteria wyłaniania uczestników programu są następujące :

  • żaden z wnioskodawców nie ma ukończonych 40 lat,
  • przynajmniej jeden z wnioskodawców na dzień składania wniosku zamieszkuje i jest zameldowany w Ostrowie Wielkopolskim od co najmniej 5 lat.

 

Wartość inwestycji związanej z budową dwóch nowych budynków wielorodzinnych, czterokondygnacyjnych, podpiwniczonych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 800 m2 każdy to łącznie ponad 6 mln złotych. Zadanie realizuje wyłoniona w przetargu ostrowska firma NAT-BUD.

- Zakres inwestycji to nie tylko budową dwóch budynków, ale również wykonanie całej infrastruktury towarzyszącej takiej jak parkingi, drogi osiedlowe czy oświetlenie – zaznacza Zenon Musialski, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

W ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych w poprzedniej kadencji samorządu 2014-2018 wybudowano 4 bloki i oddano do użytku 64 mieszkania. Na lata 2019-2023 planuje się łącznie co najmniej 5 nowych bloków z 80 nowymi mieszkaniami.

Ostrowski Przyjazny Program dla Systematycznych jest również modelowym przykładem i stanowi inspirację dla wielu innych polskich samorządów. W ostatnim czasie zainteresowane nim były takie miasta jak Kielce, Świdnica, Augustów, Sejny, Wieruszów czy Stargard.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe