Ostrów: Matecka o przyszłości Polski

  • 05.11.2019, 17:52
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Matecka o przyszłości Polski
W ,,n-Klubie" odbyło się spotkanie z Senator Ewą Matecką oraz posłami opozycji, które zorganizowane zostałe przez Grupę Ostrowski Spacer Protestacyjny "Łańcuch Światła".

Spotkanie rozpoczęło się od gratulacji i słów uznania, w stronę zgromadzonych parlamentarzystów -  Senator Ewy Mateckiej, posłów na Sejm:  Karoliny Pawliczak i Wiesława Szczepańskiego (Lewica) oraz Jarosława Urbaniaka (Koalicja Obywatelska), którzy zdobyli mandaty w październikowych wyborach. 
- Myślę, że dla wszystkich możesz być przykładem prawdziwego, życiowego bohaterstwa. Ogromnie się cieszę, że mamy w Senacie RP samorządowca - gratulowała Ewie Mateckiej prezydent Beata Klimek.
Prezydent Ostrowa oceniła  parlamentarzystów z okręgu nr. 36, jako silną reprezentację ziemi ostrowskiej.  Apelowała również, aby wspierali polski samorząd.  
- Boję się o ostrowski szpital. Nie boję się o warunki, bo są dobre, ale brakuje pieniędzy. Te zmartwienia siłą rzeczy przelewamy na państwa, licząc na wsparcie i że zawalczycie o samorząd - mówił starosta ostrowski Paweł Rajski.
Po licznych podziękowaniach i gratulacjach, zgromadzeni parlamentarzyści podsumowali obecny układ sił politycznych w Polsce, zwrócili uwagę na znaczenie przewagi opozycji w Senacie RP. 
-Teraz najważniejsze jest dbanie o większość w senacie, aby móc stanowić dobre prawo i konsultować się ze społeczeństwem, aby obywatele mieli wpływ na stanowione prawo - mówiła senator Ewa Matecka.
Podczas odpowiadania na pytania zadawane przez zgromadzonych ostrowian, poruszono kwestię wyborów prezydenckich, zaplanowanych na 2020 rok. 
- Adrian Zandberg i Robert Biedroń, to nazwiska najbardziej brane pod uwagę. Ostatecznego kandydata podamy na konwencji krajowej lewicy przed wyborami prezydenckimi - mówił Wiesław Szczepański, poseł lewicy. 
Zaznaczył również, że jego zdaniem wszystkie ugrupowania opozycyjne powinny wystawić kandydata, a w drugiej turze wyborów wesprzeć jednego, wspólnego kandydata, który będzie cieszył się największym poparciem. 
,,Te wybory pokazały, że w kręgu sił prodemokratycznych potrafimy ze sobą rozmawiać i twórczo odnosić się do istniejących między nami różnic. Dlatego każde nasze spotkanie ma szansę stać się merytoryczną dyskusją, daleką od tak nieznośnej, choć powszechnej, retoryki walki politycznej. Nie inaczej stało się również tym razem''  - tak Ewa Matecka podsumowała spotkanie na swojej stronie na Facebooku.
WIKI

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe