Kalisz: Kwestowali po raz 19.

  • 05.11.2019, 05:29
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Kwestowali po raz 19.
Za nami 19. edycja kwesty na rzecz ratowania zabytkowych kaliskich cmentarzy przy Rogatce.

W tym roku zebrane środki mają być przeznaczone m. in. na konserwację nagrobka Haliny Sutarzewicz ˗ nauczycielki języka polskiego, badaczki tradycji literackich miasta i Honorowej Obywatelki Kalisza. 
Na Cmentarzu Komunalnym, w dniu Wszystkich Świętych, wspólnie z innymi wolontariuszami kwestowali m. in. prezydent Krystian Kinastowski oraz wiceprezydenci Kalisza: Grzegorz Kulawinek i Mateusz Podsadny. W akcję każdego roku włączają się aktywnie kaliscy samorządowcy, dziennikarze, ludzie kultury, dorośli, dzieci i młodzież. W tym roku udało się zebrać 12 200 zł. Największą kwotę zebrał wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, w którego puszce znalazło się 867,29 złotych.
Organizatorem zbiórki jest Kaliski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Stanisława Graevego, a wsparcia logistycznego przedsięwzięciu udziela Urząd Miasta Kalisza.
KC
Fot. Iwona Cieślak

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe