Powiat Kaliski: „Piknik edukacyjny – Myśliwi Dzieciom”

  • 05.11.2019, 04:38
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: „Piknik edukacyjny – Myśliwi Dzieciom”
Na strzelnicy w Wolicy myśliwi spotkali się z uczniami Ośrodka Rewalidacyjno Wychowawczego Centrum Edukacyjno Rehabilitacyjnego Tęcza oraz z uczniami klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Chełmcach.

Celem wspaniałego spotkania był konkurs wiedzy przyrodniczo – łowieckiej pt. „Piknik edukacyjny – Myśliwi Dzieciom”. Organizatorem był Zarząd Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Kaliszu. Największe zainteresowanie wzbudziła wśród uczniów różnorodność gatunków  leśnych zwierząt, które obcują w naszych lasach. Dostarczono w sposób niezwykle umiejętny wiele niezbędnych informacji, przekazano uczniom zasady prowadzenia obserwacji zwierząt. Specjalnie zwracając uwagę aby nie karmić - pod żadnym pozorem lisów, a szczególnie dzików podchodzących później w obręb zabudowań i jak należy się zachować w przypadku spotkania bezpośrednio lochy ze swoimi młodymi.
 Uczniowie dowiedzieli  się jaką rolę spełniają myśliwi w gospodarowaniu gatunkami zwierzyny łownej, w ochronie i zachowaniu naturalnego środowiska przyrodniczego oraz siedlisk dla różnych zwierząt. Dzieci poznały co to są tropy, jak wyglądają legowiska zwierząt leśnych, jak myśliwi i leśnicy pomagają, obserwują zwierzynę leśną i jak wspierają naszych „leśnych przyjaciół” zimą. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe