Powiat Kaliski: Posadzono 200 drzew miododajnych

  • 04.11.2019, 18:13
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Posadzono 200 drzew miododajnych
200 drzew miododajnych posadzono na terenie gminy Godziesze Wielkie.

To efekt projektu „Zakup drzew miododajnych do nasadzeń w pasach dróg powiatowych w granicach Powiatu Kaliskiego”. Łączna wartość inwestycji realizowanej przez powiat kaliski opiewa na kwotę 53 892 zł.
Drzewa miododajne (jarząb pospolity) posadzono przy drodze powiatowej w Godzieszach Wielkich przy ul. Kaliskiej w kierunku miejscowości Aleksandria oraz w Saczynie. To właśnie w tej drugiej lokalizacji drzewa sadzili uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Godzieszach Wielkich, którzy mogli liczyć na pomoc: wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, wicestarosty kaliskiego Zbigniewa Słodowego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kaliskiego Benedykta Owczarka oraz sekretarza gminy Godziesze Wielkie i radnej Rady Powiatu Kaliskiego Małgorzaty Banaś.
Główny obszar sadzenia znajduje się przy ul. Kaliskiej w kierunku Aleksandrii. To właśnie tam posadzono łącznie 200 drzew. W akcji uczestniczyła szeroka grupa uczniów Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku wraz z opiekunem. Podobnie jak w przypadku pierwszej lokalizacji, tak i tym razem, do akcji dołączyli wspomniani wcześniej samorządowcy.
 MM
Fot. Marta Wolarz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe