Ostrów: Czym skorupka za młodu nasiąknie...

  • 31.10.2019, 09:59
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Czym skorupka za młodu nasiąknie...
Spółka CRK Zieleń i Rekreacja po raz trzeci przygotowała kampanię informacyjno – edukacyjną „OSTRÓW smogowi mówi NIE”. Na jej przeprowadzenie spółka otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Smog ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, prowadząc między innymi do: pojawienia się alergii oraz astmy, wywołania niewydolności oddechowej, obniżenia odporności całego organizmu, wywołania chorób układu krwionośnego i serca oraz pojawienia się chorób nowotworowych.
Od trzech lat spółka CRK Zieleń i Rekreacja prowadzi działania mające na celu edukację mieszkańców, tych najmłodszych i tych starszych. W ramach akcji „OSTRÓW smogowi mówi NIE” w mieście pojawiły się billboardy propagujące kampanię. Natomiast w placówkach oświatowych, miejscach użyteczności publicznej oraz na przystankach zawisły banery i plakaty.
Dla dzieci ze szkół podstawowych spółka CRK Zieleń i Rekreacja przygotowała konkurs plastyczny „Chcemy oddychać w Ostrowie”. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie przesłali blisko 400 prac.
- To nasz sposób, by od najmłodszych lat uczyć, że każdy powinien dbać o czyste powietrze – podkreśla Wojciech Białas, prezes CRK Zieleń i Rekreacja w Ostrowie Wielkopolskim. - Postępujemy w myśl przysłowia - czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Ta metoda się sprawdza. Rodzice dzieci biorących udział w konkursie często przyznają, że to właśnie ich pociechy przypominają im o konieczności dbania o środowisko i segregacji odpadów. Działania te mogą być tak szeroko prowadzone przy aprobacie i wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 Wyniki konkursu plastycznego „Chcemy oddychać w Ostrowie”
Kategoria klasy I - III:
Maja Dziuba (SP 9, kl. IIIa),
Zuzanna Nowak (SP 4, kl. Ia),
Gabriela Szczucka (SP 11, kl. Ib).
Wyróżnienia: Leon Hełka (SP 13, kl. Ib), Mateusz Witczak (SP 9, kl. Id).

 Kategoria klasy IV - VI:
Magdalena Wietecka (SP 4, kl. VI),
Lena Daszczyk (SP 6, kl. Vb),
Olga Kazowska (SP 5, kl. VId).
Wyróżnienia: Antonina Karniej (SP 14, kl. VIa), Lena Kowalczyk (SP Edukator, kl. IV).

Kategoria klasy VII - VIII:
Marta Przewoźna (SP 5, kl. VIIId),
Karol Kasperek (SP 7, kl. VIIIa),
Sara Tanaś (SP 5, kl. VIII).
Wyróżnienia: Maria Kubacka (SP 5, kl. VIII), Natalia Pokrywa (SP 7, kl. VIII).

 Nagrody pocieszenia:
Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek: Zofia Olszak (kl. I), Michalina Kucharska (kl. I), Wojciech Nowak (kl. III), Julia Załustowicz (kl. III), Maja Staniewska (kl. III), Lilianna Muszyńska (kl. III).
Szkoła Podstawowa nr 1: Mikołaj Netter (kl. IIa), Weronika Pawelec (kl. IIIa), Weronika Matczak (kl. IIIb), Julia Misterska (kl. IIIa), Lena Majchrzak (kl. IIIb).
Szkoła Podstawowa nr 2: Nadia Wiśniewska (kl. I).
Szkoła Podstawowa Mądra Sowa: Marta Richter (kl. III).
Szkoła Podstawowa nr 14: Julian Pietras (kl. IIa), Amelia Powolna (kl. IIa).

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe