Kalisz: Podrobiona odzież

  • 30.10.2019, 06:21
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Podrobiona odzież
Policjanci operacyjni z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 39-letnią kobietę i 30-letniego mężczyznę, którzy oferowali do sprzedaży odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Znaki towarowe są symbolami stosowanymi w handlu do identyfikacji produktów. W świetle prawa nie można używać zastrzeżonego logo, bez zgody właściciela. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczość gospodarczej, wspólnie z przedstawicielami znanych światowych koncernów, cyklicznie kontrolują punkty handlowe, w których mogą znajdować się nielegalne towary. Ostatnia z tego typu akcji miała miejsce 27 października br. Policjanci skontrolowali giełdy zlokalizowane na terenie Kalisza. Na jednej z nich zatrzymali 39-letnią kobietę i 30-letniego mężczyznę, którzy na swoim stoisku oferowali do sprzedaży odzież znanych, światowych marek. Towarzyszący funkcjonariuszom operacyjnym przedstawiciel jednego z pokrzywdzonych producentów potwierdził, że odzież bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowymi.
Podczas wszystkich przeszukań policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 400 sztuk różnego rodzaju elementów odzieży m.in. koszulek, swetrów i bluz. Towary te nie miały nic wspólnego z oryginalnymi produktami, a naniesione na nich loga zostały użyte bezprawnie. Wstępna, szacunkowa wartość strat na rzecz tylko dwóch z pokrzywdzonych firm wyniosła ponad 65 tys. złotych.

Zabezpieczony podczas czynności towar nie trafi już do klientów, a jego właściciele poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe