Ostrów: Kolejne budynki dla systematycznych

  • 30.10.2019, 04:18 (aktualizacja 02.11.2019, 20:25)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Kolejne budynki dla systematycznych
W ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych powstało już siedem budynków, w których znajdują się 133 mieszkania.

W przyszłym roku zostaną oddane nowe dwa bloki - kolejne 32 mieszkania.
- Nasz program mieszkaniowy ma pomóc ostrowianom wejść w lepsze życie, chcemy by dzięki działaniom prorodzinnym miasta i ofercie mieszkaniowej z dojściem do własności, młodzi ludzie, którzy wybrali Ostrów Wielkopolski na swoje miejsce do życia i miejsce pracy, nie musieli szukać go w większych miastach, czy za granicą. Ostrowski Przyjazny Program dla Systematycznych całkowicie wpisuje się w te założenia i jest wzorem dla innych miast. Młode rodziny wprowadzą się do nowych mieszkań w 2020 roku – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
- Ogromne zainteresowanie Ostrowskim Przyjaznym Programem dla Systematycznych pokazało, że powstawanie kolejnych tego typu budynków jest bardzo potrzebne dla osób wiążących przyszłość z naszym miastem. Młode ostrowskie rodziny czekają na nowe mieszkania, które dzięki programowi staną się w przyszłości ich własnością – zaznacza Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.
Spółka przygotowywała się do realizacji tej inwestycji przez ostatnie kilka miesięcy. Przygotowania polegały nie tylko na sporządzeniu aktualnej dokumentacji technicznej, czy przeprowadzeniu postępowań w trybie zamówień publicznych, ale przede wszystkim na znalezieniu źródeł finansowania, gdyż inwestycja realizowana będzie ze środków własnych  spółki oraz kredytu bankowego. Aktualnie, spółka wyłoniła wykonawcę prac, który po podpisaniu umowy i przekazaniu placu budowy, jeszcze w tym roku rozpocznie roboty budowlane.
- Dwa nowe budynki przy ul. Klasztornej 18A i ul. Klasztornej 20 wybudowane zostaną w bezpośrednim sąsiedztwie bloków już oddanych do użytkowania. Będą to budynki czterokondygnacyjne, podpiwniczone, w których łącznie znajdować się będą 32 mieszkania o trzech różnych powierzchniach – około 36m2 , 47m2, 56m2 wraz z przynależnymi pomieszczeniami piwnicznymi i balkonami. Dwa mieszkania  przeznaczone i przystosowane zostaną dla osób niepełnosprawnych – wyjaśnia Zenon Musialski, prezes MZGM.
Do przyszłych najemców należeć będzie doposażenie lokalu, m.in. w okładziny posadzek, płytki ścienne w łazience oraz armaturę sanitarną. Jest to odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy chcą urządzić mieszkania według własnego gustu i standardu, który będzie im odpowiadał. Jednocześnie zagospodarowany zostanie teren wokół budynków. Powstaną nowe miejsca parkingowe dla samochodów oraz tereny zielone. W momencie zakończenia inwestycji związanych z budową budynków w planach spółki jest rozbudowanie i uzupełnienie o nowe atrakcyjne urządzenia istniejącego w centrum osiedla placu zabaw dla dzieci.
Spółka planuje zawarcie umów rezerwacyjnych z przyszłymi najemcami na początku 2020 roku już na etapie budowy. O szczegółach związanych z terminem składania wniosków MZGM będzie informować  na stronach internetowych: miasta oraz spółki (www.mzgm.pl).

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe