Powiat Ostrowski: Strefa wypoczynku w Kwiatkowie

  • 29.10.2019, 12:22
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Strefa wypoczynku w Kwiatkowie
W Kwiatkowie gotowa jest zielona strefa rekreacji i wypoczynku.

Dotychczasowy plac przy świetlicy wiejskiej wzbogacił się o drewnianą altanę letniskową wraz z ławostołami, zmodernizowany został także istniejący plac zabaw. Pojawiły się nowe elementy dla dzieci: bujaki i karuzela. Cały teren został uporządkowany. Zmodernizowane miejsce to zasługa przede wszystkim samych mieszkańców Kwiatkowa, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w prace społeczne. Dzięki ich zapałowi powstało miejsce przyjazne i bezpieczne dzieciom. Świetnym rozwiązaniem na plenerowe spotkania jest drewniana altana.

Realizacja projektu w Kwiatkowie kosztować będzie prawie 55 tysięcy złotych. 30 tys. złotych to środki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, w ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, 14 tys. złotych pochodzić będzie z tegorocznego funduszu sołeckiego Kwiatkowa, pracę społeczną mieszkańców wyceniono na ponad 5 tysięcy złotych. Dziś zielona strefa rekreacji i wypoczynku zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Gmina Ostrów Wielkopolski po raz kolejny z sukcesem sięgnęła po marszałkowskie środki. W ubiegłym roku dofinansowanie z tego samego programu otrzymał Daniszyn oraz Karski. W poprzednich latach pieniądze otrzymały także Chruszczyny, Topola Mała i Kołątajew.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe