Powiat Ostrowski: GOPS zmienił swoją siedzibę

  • 29.10.2019, 04:49
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: GOPS zmienił swoją siedzibę
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zakończył przeprowadzkę. Placówka oficjalnie urzęduje w nowej siedzibie, w budynku po dawnym urzędzie gminy, przy Alejach Powstańców Wielkopolskich 12 w Ostrowie.

Budynek przeszedł drobny remont. Przemalowano ściany, w niektórych pomieszczeniach wymieniona została podłoga, w pomieszczeniach pojawiły się nowe meble. GOPS zajmuje wyłącznie budynek, który jest własnością Gminy Ostrów Wielkopolski. Pozostałe pomieszczenia zostały zwrócone Starostwu Powiatowemu ( to dawna część B, lewa strona byłego urzędu ).

Dzięki zmianie lokalu poprawiły się warunki pracy GOPS-u. Instytucja zyskała m.in. archiwum, pomieszczenie socjalne, salkę konferencyjną. W pokojach pracują maksymalnie po dwie osoby. Dzięki temu, bez problemu udało się rozdzielić dział świadczeń rodzinnych od świadczeń pomocy społecznej.

Dotychczas GOPS zajmował pomieszczenia wynajmowane w kamienicy na ostrowskim Rynku, w sumie 130 metrów kw. Roczny koszt dzierżawy wynosił ponad 20 tysięcy złotych. Teraz ośrodek pomocy zajmuje dwa razy większą powierzchnię, prawie 280 m. kw. Dziś w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej pracuje 17 osób.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe