Powiat Kaliski: Rozmawiano o współpracy

  • 28.10.2019, 09:18
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Rozmawiano o współpracy
Delegacje z powiatu kaliskiego, gminy Blizanów oraz przedstawiciele Towarzystwa Kulturalnego „Echo Pyzdr” przebywały w naddniestrzańskiej miejscowości Kamienka, w Mołdawii.

Głównym punktem wizyty były rozmowy z wójtem gminy Słoboda Raszków Tatianą Malczuk oraz burmistrzem Kamienka Włodimirem Bychkovem, które dotyczyły przede wszystkim wytyczenia kierunków dalszej współpracy. Władze samorządowe przekazały również liczne dary na rzecz potrzebujących. Delegacja z Blizanowa przekazała m.in. tablicę interaktywną dla szkoły w Słobodzie Raszków, doposażoną dodatkowo w projektor i oprogramowanie wraz z kursem języka polskiego. W Słobodzie Raszków nauczany jest do dziś język polski. 
Podczas wizyty zaprezentowano prapremierę filmu „Rezurekcja”, dokonano odsłonięcia pamiątkowej tablicy oraz odprawiono okolicznościową Mszę Świętą. Wspomniane wydarzenia zgromadziły całą miejscową społeczność. Przybył także Ambasador RP w Mołdawii dr Bartłomiej Zdaniuk. Wika Kowalska wręczyła, w imieniu TK Echo Pyzdr”, nagrodę stypendialną „Mecenat 2019” za bardzo dobre wyniki w nauce oraz aktywne zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności stypendystce Dianie Malczuk. Stypendia w wysokości 2000 zł przyznawane są przez TK Echo Pyzdr młodzieży polonijnej w Słobodzie Raszków od 2016 roku. Warto wspomnieć, że w wyniku współpracy samorządów w Kaliszu i Opatówku uczy się już dwójka utalentowanych Słobodzian: Andrej i Nastia. Oboje rozpoczęli naukę kolejno w 2018 i 2019 roku.
WK
Fot. Wika Kowalska 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe