Powiat Kaliski: Orkiestra z Iwanowic z Zakopanem

  • 28.10.2019, 05:41
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Orkiestra z Iwanowic z Zakopanem
Z inicjatywy kapelmistrza Pawła Janiaka Orkiestra Dęta OSP Iwanowice przebywała w Zakopanem.

Celem wyjazdu było ubogacenie występem niedzielnej mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.  W wyjeździe uczestniczyły również mażoretki  z najstarszej grupy wiekowej.
Sanktuarium Matki Bożej w Zakopanem upodobało sobie wiele orkiestr dętych z całej Polski. Tym razem przyszła pora na przedstawicieli z terenu powiatu kaliskiego. Dla muzyków z Iwanowic był to szczególny występ, ponieważ przypadł w niedzielę, tuż po Dniu Papieża Jana Pawła II, w Sanktuarium, które jest „wotum wdzięczności za ocalone życie Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 roku". Przypomnijmy, że Święty Jan Paweł II przybył do Sanktuarium 7 czerwca 1997 r., by dokonać uroczystej konsekracji kościoła i osobiście podziękować za modlitwy w jego intencji. Dlatego podczas Mszy Świętej nie mogło zabraknąć „Barki”, utworu tak ukochanego przez Ojca Świętego. 
- Serdecznie dziękujemy staroście kaliskiemu Krzysztofowi Nosalowi oraz przewodniczącemu Rady Powiatu Kaliskiego Janowi Adamowi Kłyszowi za pomoc w dofinansowaniu kosztów transportu tego wyjazdu. Dziękujemy również wszystkim przyjaciołom orkiestry za pomoc w organizacji. Uczestnictwo w tej Mszy Świętej było dla nas ogromnym przeżyciem i dumnie reprezentowaliśmy naszą parafię, diecezję, gminę i powiat. W trakcie pobytu w Tatrach, odwiedziliśmy także Dolinę Chochołowską oraz muzykowaliśmy u naszych góralskich gospodarzy wzbudzając zainteresowanie okolicznych mieszkańców, którzy na co dzień obyci są raczej z muzyką smyczkową. Mamy nadzieję, że te wyjazdy wpiszą się w naszą tradycję, gdyż było to dla nas bardzo cenne doświadczenie. Takie wyjazdowe występy pokazują, że w budowaniu prawdziwej orkiestry nie liczy się tylko pasja muzykowania i chęci, ale również wspólne zaufanie, wielopokoleniowe więzi oraz odpowiedzialność za to co tworzymy - relacjonują członkowie Orkiestry Dętej z Iwanowic. 
AT
Fot.  Anna Tylska

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe