Kolarstwo: Medalowy weekend juniorów KTK

  • 28.10.2019, 04:06
  • Ryszard Binczak
Kolarstwo: Medalowy weekend juniorów KTK
Znakomicie spisali się zawodnicy Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego podczas torowych mistrzostw Polski juniorów w konkurencjach nieolimpijskich. Podczas dwudniowej imprezy podopieczni Krzysztofa Dąbrowskiego wywalczyli aż dziewięć medali.

Zawody odbyły się na torze w Pruszkowie. Już w pierwszy dzień juniorzy KTK zaprezentowali się doskonale. Bezkonkurencyjna w pierwszym swoim starcie - wyścigu indywidualnym na 2 km – okazała się Julia Kowalska. Osiągając czas 2:31,6 kaliszanka o blisko dwie sekundy wyprzedziła swoją koleżankę z narodowej kadry Natalię Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team Toruń) i o trzy sekundy Sandrę Jędrzejak (MLUKS Victoria Jarocin). Na tym jednak utalentowana podopieczna Krzysztofa Dąbrowskiego nie poprzestała. W sesji popołudniowej dołożyła dwa kolejne krążki. Złoty w wyścigu eliminacyjnym juniorek oraz brązowy w wyścigu punktowym w tej samej kategorii.
Złoty krążek zdobył też Szymon Potasznik. Zawodnik KTK został mistrzem Polski juniorów w wyścigu indywidualnym na 3 km juniorów (3:21,31). Po srebro sięgnął Dawid Kuderczak (KLTC Konin), a po brąz Adam Woźniak (UKS Copernicus CCC SMS Toruń). Na wysokim piątym miejscu sklasyfikowany został Konrad Trzęsowski, a na ósmym Miłosz Potasznik, obaj z KTK Kalisz. Dorobek medalowy kaliskiej ekipy w pierwszym dniu mistrzostw uzupełnił Konrad Trzęsowski, który został wicemistrzem kraju w wyścigu eliminacyjnym juniorów. Dwunaste miejsce w tej konkurencji zajął Kacper Simiński.
Niewiele gorzej radzili sobie kaliszanie drugiego dnia mistrzostw. Tytuł mistrza Polski w wyścigu na jeden kilometr wywalczył Szymon Potasznik. Zawodnik KTK okazał się szybszy od Miłosza Mielczarka (Klub Sportowy Społem) i Adama Woźniaka (UKS Copernicus CCC SMS Toruń). Siódmy był Konrad Trzęsowski. W scratchu na podium stanęło aż dwóch kolarzy kaliskiego klubu. Srebro wywalczył  Miłosz Potasznik, a po brąz sięgnął jego brat Szymon. Wygrał Adam Woźniak z UKS Copernicus CCC SMS Toruń. Na trzynastej lokacie, po przejechaniu 40 okrążeń, sklasyfikowany został Konrad Trzęsowski, a na siedemnastej Kacper Simiński. Po swój czwarty na tych zawodach medal sięgnęła natomiast Julia Kowalska. Kaliszanka była druga w scratchu juniorek. Złoto wywalczyła Sylwia Kulczyk z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, a brąz Marta Wesołowska z Akademii Kolarskiej Seven Wałbrzych.

Fot KTK Kalisz .

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe