Powiat Ostrowski: Stypendia burmistrza rozdane

  • 27.10.2019, 11:49
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Stypendia burmistrza rozdane
Uczniowie z gminy Nowe Skalmierzyce odebrali z rąk burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka stypendia.

Mądrość, praca, wiedza, czas, zdolności, upór, motywacja – znaczenie tych słów tworzących wystrój hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach z pewnością dogłębnie poznało 206 uczniów, którzy podczas uroczystej gali odebrali z rąk burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka zasłużone stypendia.

 

- Ogromna liczba tegorocznych stypendystów udowadnia, jak ważne dla młodego pokolenia są sprawy nauki oraz osobistego rozwoju. Chciałbym jednak, abyście zdawali sobie sprawę, że my dorośli, ja – burmistrz, nauczyciele, trenerzy, instruktorzy czy przede wszystkim rodzice, jesteśmy z Was dumni bez względu na osiągane wyniki. Bo jak powiedział jeden z amerykańskich pisarzy: „Życie nie wymaga od nas bycia najlepszymi, tylko starania się ze wszystkich sił” ­– powiedział Jerzy Łukasz Walczak.

Począwszy od 2014 roku była to już szósta gala przyznania stypendiów burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Na tegoroczną, rekordową liczbę 217 stypendiów (w roku ubiegłym było ich 134) złożyło się 196 naukowych, 19 sportowych oraz 2 artystyczne. Na ich sfinansowanie ze środków gminnego budżetu przeznaczono w sumie 118.500 zł.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe