Ostrów: Uczennica ,,Siódemki’’ wyróżniona

  • 27.10.2019, 11:25
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Uczennica ,,Siódemki’’ wyróżniona
Młodzieżowy Dom Kultury w Poznaniu po raz drugi był organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Tam i z powrotem”.

Patronat nad konkursem objął Wielkopolski Kurator Oświaty. Tematyka prac związana była z wędrówkami poznańskiego podróżnika, korespondenta oraz fotografa Kazimierza Nowaka, który w ciągu 5 lat zwiedził afrykański kontynent, samotnie podróżując z północy na południe Afryki. Komisja konkursowa w składzie: Joanna Oleksiuk-Żyła - artysta plastyk, Jan Górski – artysta plastyk, doceniła kreatywność i talent plastyczny uczennicy ,,Siódemki’’. Jedno z trzech przyznanych wyróżnień w kategorii klas IV – VI otrzymała uczennica klasy Vb Laura Grzeszczyk. Praca plastyczna nawiązywała do książki „Kazimierz Nowak. Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd. Listy z podroży afrykańskiej z lat 1931–1936”. Konkurs był okazją do prezentacji dokonań twórczych młodych artystów w dziedzinie plastyki. Laura swoje pasje artystyczne rozwija pod kierunkiem Violetty Lebdy.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe