Ostrów: CRK wspiera kulturę dzieci i młodzieży

  • 23.10.2019, 09:00 (aktualizacja 28.10.2019, 09:17)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: CRK wspiera kulturę dzieci  i młodzieży
16 inicjatyw kulturalnych dla dzieci i młodzieży dofinansowano w pierwszej edycji nowego programu grantowego Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego.

To kolejna innowacja społeczna wprowadzona w ostrowskim sektorze komunalnym.

- To drugi tego rodzaju komunalny program grantowy wprowadzony w Grupie Kapitałowej CRK z myślą o młodych ostrowianach. Od 2 lat przyznajemy granty na sport dzieci i młodzieży. Teraz przyszedł czas na "siostrzany" program kulturalny - wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego i pomysłodawca obu programów grantowych.

Program skierowany został do osób prawnych, w szczególności stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji kulturalnych, prowadzące zajęcia lub organizujące przedsięwzięcia kulturalne dla dzieci i młodzieży. Łączna pula środków finansowych nowego programu to 50 tysięcy złotych.

W pierwszej pilotażowej edycji złożono 20 wniosków. Po weryfikacji formalno-prawnej oraz ocenie merytorycznej przeprowadzonej przez Zespół ds. Kultury przy CRK dofinansowano 16 inicjatyw kulturalnych dla dzieci i młodzieży. Przyznane granty wynoszą od 2 do 5 tysięcy złotych.

- Wśród dofinansowanych inicjatyw są m.in. zajęcia muzyczne, taneczne, teatralne, plastyczne czy integracyjne. Będą one realizowane w całym roku szkolnym 2019/2020 – zaznacza Mateusz Nycek z ostrowskiego CRK, przewodniczący Zespołu ds. Kultury.

W latach 2018 i 2019 roku Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego w podobny sposób wsparła grantami łącznie 68 inicjatyw sportowych dla dzieci i młodzieży.

- Oba komunalne programy grantowe dla młodych ostrowian, zarówno na sport jak i kulturę, będą kontynuowane i rozwijane w kolejnych latach – podkreśla prezes Bartosz Ziółkowski.

 

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe