Ostrów: Ostrów Wielkopolski inspiracją dla Augustowa i Sejn

  • 22.10.2019, 16:41 (aktualizacja 28.10.2019, 09:16)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ostrów Wielkopolski inspiracją dla Augustowa i Sejn
Samorządowo-komunalna delegacja z Augustowa i Sejn na czele z burmistrzami -Mirosławem Karolczukiem i Arkadiuszem Nowalskim - odwiedziła Ostrów Wielkopolski, w piątek 18 października.

Celem wizyty była prezentacja Ostrowa Wielkopolskiego jako Miasta Nowoczesnej Gospodarki Komunalnej.

- To już kolejna tego rodzaju wizyta studyjna, której gospodarzem jest Ostrów Wielkopolski. Wobec wielu wyzwań najbliższych lat współpraca samorządów i zacieśnianie branżowego współdziałania miast jest bardzo ważne i potrzebne. Ostrowianie mogą być dumni, że coraz więcej samorządów z całej Polski wzoruje się na naszym mieście i inspiruje ostrowskimi rozwiązaniami - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Burmistrzowie Augustowa i Sejn wraz ze współpracownikami oraz ekspertem ds. polityki klimatycznej i ekologicznej miast Dariuszem Szwedem uczestniczyli w trzech panelach tematycznych w Centrum Rozwoju Komunalnego. Merytoryczne rozmowy dotyczyły ostrowskiego modelu zarządzania gospodarką komunalną, innowacyjnego projektu Ostrowskiego Rynku Energetycznego oraz Ostrowskiego Przyjaznego Programu Mieszkaniowego dla Systematycznych. Delegacja zwiedziła również elektrociepłownię OZC, gdzie pokazano proces wytwarzania ostrowskiej ekologicznej energii. Gościom z Augustowa i Sejn zaprezentowano również miejski ośrodek Piaski-Szczygliczka zarządzany przez CRK Zieleń i Rekreacja.

- Największe uznanie naszych partnerów wzbudziła spójność działań w sektorze komunalnym oraz ambitne i perspektywiczne projekty z myślą również o przyszłych pokoleniach mieszkańców - wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Samorządowo-komunalna wizyta studyjna była okazją do branżowych dyskusji i wzajemnej wymiany lokalnych doświadczeń. W maju tego roku z podobną wizytą w Ostrowie Wielkopolskim gościła delegacja Kielc z prezydentem Bogdanem Wentą na czele.

- Kolejny raz potwierdza się, że Ostrów Wielkopolski jako Miasto Nowoczesnej Gospodarki Komunalnej budzi zainteresowanie i stanowi pozytywną inspirację dla wielu samorządów z całej Polski - podsumowuje Mateusz Nycek, współorganizator wizyty z ostrowskiego CRK i członek ogólnopolskiej Komisji Polityki Miejskiej i Rozwoju Miast Związku Miast Polskich.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe