Powiat Ostrowski: Stypendia przyznane. To była rekordowa gala.

  • 22.10.2019, 11:15
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Stypendia przyznane. To była rekordowa gala.
Aż 212 uczennic i uczniów z gminy Ostrów Wielkopolski odebrało stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce.

Stypendia przyznano za II półrocze ubiegłego roku szkolnego. To rekordowa w naszej gminie liczba uczniów, którzy otrzymali to wyróżnienie. Liczba nagrodzonych po raz pierwszy w historii przekroczyła 200. Tegoroczna uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w Sobótce.

Wyróżnienia oraz gratulacje wręczali uczniom: przewodniczący rady gminy Piotr Śniegowski oraz zastępca wójta Antoni Hadryś. Ze względów zdrowotnych w uroczystości nie mógł uczestniczyć wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

- Niezależnie od tego ilu uczniów będzie odbierać stypendia, zawsze znajdą się w budżecie pieniądze dla najlepszych uczniów. To nasz obowiązek, ale i ogromna przyjemność uczestniczyć w takiej gali. Dla nas samorządowców zaszczyt i duma, że mamy tak wielu zdolnych uczniów, dla tych młodych ludzi oraz ich rodziców mam nadzieję, że radość i satysfakcja z przyznanej nagrody. - podkreśla zastępca wójta Antoni Hadryś.

Regulamin przyznawania stypendium nie zmienia się od lat. Uczeń, który ubiega się o takie wyróżnienia musi mieć średnią ocen minimum 5,2 oraz wzorowe zachowanie. Z budżetu gminy, tylko na tę edycję stypendiów przyznano ponad 100 tysięcy złotych. Uczniowie klas gimnazjalnych otrzymali po 500 złotych, uczniowie klas podstawowych o 100 złotych mniej.

Wręczenie nagród poprzedził ciekawy program artystyczny uczniów miejscowej szkoły. Podopieczni odwołali się w nim do realizowanego w szkole programu tworzenia własnej „piramidy wartości”, takich jak: miłość, przyjaźń, szczerość, czy tolerancja.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe