Kalisz: 60 lat kaliskiej ortopedii

  • 21.10.2019, 21:00 (aktualizacja 23.10.2019, 20:28)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: 60 lat kaliskiej ortopedii
W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu odbyło się sympozjum naukowe, zorganizowane z okazji jubileuszu 60-lecia istnienia kaliskiej ortopedii.

Spotkanie zostało zorganizowane przez trzy oddziały Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego - dolnośląski, łódzki i poznański. Oficjalnego otwarcia sympozjum dokonali: prof. Tomasz Kotwicki, prof. Piotr Kozłowski, dr hab. prof. nadzw. U.M. Paweł Reichert oraz dr n. med. Ireneusz Urbaniak.
Gratulacje i życzenia organizatorom złożył m.in. Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza: - Spotykamy się dzisiaj, żeby uczcić 60 lat funkcjonowania Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w Kaliszu. To piękny jubileusz. Przez ten czas kaliska ortopedia stale się zmieniała i unowocześniała. Dzisiaj jest to jedyny w naszym regionie oddział, pełniący całodobowy, stacjonarny ostry dyżur urazowy. Rocznie przeprowadza około półtora tysiąca różnego rodzaju zabiegów, ratując zdrowie i życie pacjentów z Kalisza i całej południowej Wielkopolski. Zdaję sobie sprawę, że ośrodki takie jak Kalisz, chcąc być rzeczywistymi centrami regionu, muszą świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Także usługi medyczne. Powinny być one dostępne i oparte na najnowocześniejszych osiągnięciach medycyny światowej i jasnych procedurach, które zapewnią pacjentom bezpieczeństwo i szybki powrót do zdrowia, a lekarzom i całemu personelowi komfort i satysfakcję z pracy. Cieszę się, że tak właśnie jest w przypadku kaliskiej ortopedii. Jako mieszkańcy doceniamy fakt, że możemy otrzymać kompleksową pomoc lekarską na miejscu, w Kaliszu, a nie musimy w tym celu wyjeżdżać do innych miast. To bardzo ważne. Lekarzom i personelowi medycznemu Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w Kaliszu gratuluję pięknego jubileuszu. Życzę Państwu wielu kolejnych lat, dających satysfakcję i możliwości rozwoju zawodowego.
O działalności kaliskiego szpitala i jego historii opowiedzieli: Radosław Kołaciński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu; dr n. med. Mariusz Kurpik, zastępca dyrektora szpitala; dr n. med. Ireneusz Urbaniak, Kierownik Oddziału oraz lek. Zdzisław Gawlak, Władysław Jakubek, lek. Stanisław Wałczyński, lek. Edward Kurzawa, piel. Barbara Serafin.
Wykłady i prelekcje wygłosili: Wojciech Jędrzejewski i prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz.
AB
Fot.  Anna Błaszczyk

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe