Ostrów: XV Koncert Papieski

  • 21.10.2019, 20:12
  • Ryszard Binczak
Ostrów: XV Koncert Papieski
W niedzielę, 20 października, w roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w kościele pw. św. Antoniego odbył się XV Koncert Papieski. Uroczystości przyświecały słowa św. Jana Pawła II - ,,Promień światła niechaj pada w serca i prześwietla mroki pokoleń".

Inicjatorem Koncertów Papieskich był ks. inf. Tadeusz Szmyt, który wspólnie z władzami samorządowymi zorganizował siedem takich koncertów. Kolejni proboszczowie kontynuują to dzieło. Tegoroczny koncert został zorganizowali Prezydent Beata Klimek, proboszcz parafii św. Antoniego ks. prał. Witold Szala oraz ostrowskie duchowieństwo.
Koncert, jak co roku, spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy licznie zgromadzili się, by posłuchać utworów wykonywanych przez niezwykłych artystów.
-To był przepiękny i wzruszający koncert - niezwykły hołd naszych ostrowskich artystów dla naszego ukochanego św. Jana Pawła II. Już po raz piętnasty Koncert Papieski zgromadził tłumy mieszkańców naszego miasta. I nic dziwnego, bo co roku to nie tylko ważne wydarzenie kulturalne, ale i niezwykłe duchowe przeżycie. To tu przynosimy swoje troski, zmartwienia i prośby i powierzamy je Ojcu Świętemu. Bardzo dziękuję wszystkim artystom, którzy sprawili, że ta niedziela była dla nas tak wyjątkowa! Dziękuję również proboszczowi parafii św. Antoniego, że nas tak pięknie gościł już kolejny rok! - Prezydent Beata Klimek pisze na swojej stronie na Facebooku.
W koncercie wystąpili:
- Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza pod dyr. Janusza Lipińskiego;
- Chór CON FORZA Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy Trzcińskiego pod dyr.. Janusza Lipińskiego;
- Ostrowska Orkiestra Koncertowa pod dyr.  Mariana Sikorskiego;
Partie solowe wykonali: Aleksandra Dura, Weronika Gabryś, Agata Radziszewska, Ola Wiecha, Kacper Kaczmarek, Tomek Koper;
Słowo i wybór tekstów - Aleksandra Kiełb-Szawuła.
Po koncercie tradycyjnie odbyła się modlitwa i zapalenie zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II.

WIKI

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe