Powiat Ostrowski: Powiat przyjazny dla NGO

  • 17.10.2019, 14:00 (aktualizacja 20.10.2019, 20:52)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Powiat przyjazny dla NGO
Powiat Ostrowski po raz pierwszy przyznał dotacje lokalnym organizacjom pozarządowym na społeczne przedsięwzięcia edukacyjne w zakresie walki ze smogiem.

To efekt inicjatywy radnego Bartosza Ziółkowskiego, przewodniczącego Klubu Radnych ,,Przyjazny Powiat".

- Jest to realizacja ważnego punktu mojego powiatowego programu wyborczego „STOP SMOG”. Szczególnie, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy doświadczamy, że problem smogu we współczesnych czasach dotyczy wszystkich i nie zna granic administracyjnych ani szczebli władzy publicznej, stąd ważne jest działanie również powiatowego samorządu – wskazuje Bartosz Ziółkowski.

Radny Bartosz Ziółkowski wniosek o wprowadzenie powiatowych dotacji dla lokalnych NGO na profilaktyczną edukację antysmogową zgłosił już na początku stycznia podczas prac nad budżetem Powiatu Ostrowskiego na 2019 rok. W kolejnych miesiącach tego roku przeprowadzono wymagane prawem procedury, w tym konsultacje społeczne i konkursy ofert.

- Ten nowy i pilotażowy program dotacji to również przykład merytorycznej pracy samorządowej i pozytywnej inicjatywy jedynego opozycyjnego klubu w Radzie Powiatu Ostrowskiego – podkreśla radny Ziółkowski, przewodniczący „Przyjaznego Powiatu”.

4 października Zarząd Powiatu Ostrowskiego rozstrzygnął konkurs ofert przeprowadzony w ramach tzw. pożytku publicznego. W pilotażowej edycji dotacje otrzymają trzy lokalne organizacje społeczne: Osiedlowe Stowarzyszenie „Krępianie”, Stowarzyszenie „Szczęśliwa Trzynastka” oraz Stowarzyszenie „Przyjazny Zębców”.

Takie inicjatywy jak „Wspólnie działamy, bo Ziemię kochamy” czy „Walka o czyste powietrze od juniora do seniora” będą realizowane w obecnie rozpoczętym sezonie grzewczym, jeszcze w październiku, listopadzie i grudniu tego roku.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe