Powiat Ostrowski: Sukcesy kapeli dudziarskiej

  • 16.10.2019, 14:19
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Sukcesy kapeli dudziarskiej
Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa może się pochwalić kolejnymi sukcesami dziecięcej kapeli dudziarskiej.

Wiktor Marszał (dudy) oraz Czarek Bednarczyk (skrzypce podwiązane) zdobyli pierwsze miejsce podczas XXVIII Konkursu Kapel Dudziarskich im. Floriana i Piotra Ratajczaków w Bukówcu Górnym, konkurując w kategorii kapel początkujących, które uczą się nie dłużej niż trzy lata. Drugim sukcesem było zdobycie pierwszego miejsca w kategorii Mistrz - Uczeń przez Wiktora, który zagrał na dudach wspólnie z Mistrzem - instruktorem Michałem Umławskim.

Zajęcia dudziarskie realizowane są w Moszczance w ramach projektu "Powrót do tradycji - nasza młoda kapela dudziarska", dzięki środkom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura ludowa i tradycyjna".

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe