Kalisz: „Plastyk” w nowym budynku

  • 15.10.2019, 20:37 (aktualizacja 20.10.2019, 20:52)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: „Plastyk” w nowym budynku
Nauczyciele i uczniowie Liceum Plastycznego im. Tadeusza Kulisiewicza już mogą korzystać z nowo wyremontowanych pomieszczeń.

Na potrzeby „Plastyka” został zaadaptowany budynek należący wcześniej do kaliskiego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego, mieszczący się przy ul. Nowy Świat 13. Remont pomieszczeń znacznie poprawił warunki pracy i wpłynął na komfort nauki.
W bieżącym roku szkolnym naukę w Liceum Plastycznym rozpoczęło 129 uczniów. Na pierwszym roku 30 osób, które ukończyły gimnazjum i 25 absolwentów szkół podstawowych. Młodzież kształci się w trzech specjalnościach: techniki rzeźbiarskie – specjalizacja ceramika artystyczna, techniki renowacji – specjalizacja elementy architektury oraz adaptacja przestrzeni - specjalizacja aranżacja wnętrz.
Inwestycja pn. ,,Adaptacja budynku przy ul. Nowy Świat 13 na potrzeby Liceum Plastycznego w Kaliszu” była realizowana w dwóch etapach. Podczas pierwszego z nich zostały odnowione elewacje, wykonane posadzki, pomalowane pomieszczenia, wymienione instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne. Zamontowano windę wewnętrzną i nowe drzwi. Zadanie zrealizowała kaliska firma KAD Spółka z o.o. Wartość zadania wyniosła 1.481.135 zł.
Drugi etap prac wykonała Firma Handlowo-Usługowo-Instalacyjna ,,Simbud” Rafał Kaczmarek” z Kalisza. Koszt zadania to 1.125.504 zł. Na budynku zamontowano nowy dach, wykonano zabezpieczenie ogniowe elementów konstrukcyjnych, nowe podłogi, zamontowano okna, instalacje oświetleniowe, c.o. Zamontowano urządzenia sanitarne.
Budynek został wyposażony także w: meble - wartość usługi to 80.167 zł, system centralnego otwierania jednym kluczem – 5.126 zł, montaż gaśnic i oznaczeń – 2.129 zł, instrukcję bezpieczeństwa pożarowego - 2.460 zł oraz rolety - 5.685 zł.
Warto dodać, że zmiany, które zaszły w Liceum Plastycznym mają tym większe znaczenie, że zbiegają się z ważnymi jubileuszami. W tym roku bowiem placówka świętuje 15-lecie istnienia oraz piątą rocznicę nadania imienia. A wszystkie te wydarzenia dzieją się w obchodzonym w Kaliszu roku Tadeusza Kulisiewicza, patrona szkoły.
AB
Fot. Magdalena Bartnik

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe