Powiat Ostrowski: Mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych w szachach

  • 15.10.2019, 14:41
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych w szachach
W IV Liceum Ogólnokształcącym już kolejny raz gościli młodzi szachiści, uczniowie i uczennice ostrowskich szkół ponadpodstawowych.

To właśnie IV Liceum Ogólnokształcące wraz z Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym było organizatorem Mistrzostw Powiatu Ostrowskiego. Na starcie turnieju pojawiło się dziesięć szkolnych reprezentacji z terenu powiatu ostrowskiego. W efekcie sportowej rywalizacji, po rozegraniu w wielu szachowych partii wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, miejsce drugie przypadło IV Liceum Ogólnokształcącemu, a miejsce trzecie zdobyli zwodnicy I Liceum Ogólnokształcącego. Dwa pierwsze zespoły zdobyły prawo do reprezentowania powiatu ostrowskiego w finale wojewódzkim „Licealiady’.

Obok rywalizacji drużynowej rozegrano także zawody indywidualne. W kategorii dziewcząt miejsce pierwsze przypadło Zuzannie Zielezińskiej z IV LO, a miejsca kolejne przypadły: Gabrieli Pieczewskiej z ZSB-E i Marii Szczęch z III LO. W kategorii chłopców zwyciężył Kacper Goliński z ZSE, a na kolejnych stopniach podium stanęli: Dorian Grala z ZST i Grzegorz Szczepański z I LO.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe