Ostrów: Z Konopnicką za pan brat

  • 14.10.2019, 17:43
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Z Konopnicką za pan brat
Już XVII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla klas I – III związany z twórczością patronki – Marii Konopnickiej odbył się w Szkole Podstawowej nr 1.

Temat konkursu, który przeprowadzono w 109. rocznicę śmierci tej wielkiej poetki, brzmiał: „Nie na zawsze więdnie kwiecie, Nie na zawsze mróz na świecie” - uroki czterech pór roku w rodzinnym kraju Marii Konopnickiej.

 

Głównym celem konkursu było przybliżenie postaci Marii Konopnickiej oraz poznanie jej twórczości ze szczególnym zwróceniem uwagi na utwory, w których autorka opisywała piękno krajobrazu polskiego we wszystkich porach roku. W konkursie wzięło udział aż 25 trzyosobowych zespołów z 9 ostrowskich szkół: SP2, SP5, SP6, SP7, SP9, SP13, SP14, SP Mądra Sowa i SP1. Uczniowie wykonywali prace różnymi technikami. Pierwszoklasiści rysowali pastelami olejnymi, drugoklasiści pastelami suchymi, a uczniowie klas trzecich malowali farbami plakatowymi. Zmagania uczniów poprzedziła krótka prezentacja dotycząca życia i twórczości Marii Konopnickiej. Prace oceniało jury w składzie: Barbara Zabłocka - przedstawiciel Powiatowej Galerii Sztuki i Hanna Zielińska – Wiśniewska plastyk z SP1.

Zwyciężyły następujące zespoły: w klasach pierwszych - I miejsce SP7, II miejsce – SP9, III miejsce – SP1 (klasa I b, opiekun V. Napierała Kociemba) w klasach drugich – I miejsce SP1 (klasa II c, opiekun B. Jędrzejak) II miejsce – SP5, III miejsce SP6, w klasach trzecich – I miejsce – SP1 (klasa III c, opiekun M. Śmiłowicz), II miejsce – SP7, III miejsce – SP9.

Zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe wręczyła Dorota Misterska, zastępca dyrektora SP 1. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Spotkanie wzbogacił występ artystyczny oparty na poezji Marii Konopnickiej wykonany przez uczniów z ostrowskiej „Jedynki”. Odpowiedzialne za organizację i przebieg konkursu były panie: Małgorzata Śmiłowicz, Agnieszka Kubica i Izabela Pakuła. Organizatorki wsparły nauczycielki: Anna Fic, Alicja Stempniewicz, Małgorzata Fischer, Beata Jędrzejak i Anita Chejdysz.

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe