Ostrów: Pływanie dla chętnych w ZSS

  • 14.10.2019, 10:07
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Pływanie dla chętnych w ZSS
Zespół Szkół Specjalnych od wielu lat bierze udział w programie Powiatu Ostrowskiego - „Bezpieczny Powiat - nauka i popularyzacja pływania”. Zajęcia w wodzie prowadzone są dla uczniów z wieloraką niepełnosprawnością.

Lekcje odbywają się w każdy wtorek na krytej pływalni „Wodny Raj”. Pływanie jest jedną z dyscyplin sportu, którą może uprawiać każdy, niezależnie od wieku. Na naukę pływania nigdy nie jest za późno, jednak im szybciej ją rozpoczniemy, tym lepsze będą efekty. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą oraz sprawiają uczniom wiele radości.
Wpływają pozytywnie na prawidłową postawę ciała. Zajęcia te są doskonałą formą zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego od zajęć szkolnych.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe