Koszykówka: Trzecia porażka. BM Slam słabszy od słabego Hydro Truck Radom

• 12.10.2019, 20:40
Koszykarze BM Slam Stal prowadzili w Radomiu już różnicą 13 punktów, by ostatecznie przegrać 74:80. To trzecia porażka podopiecznych Jacka Winnickiego w lidze.

Gospodarze dobrze weszli w spotkanie. Już po pięciu minutach gry mieli na swoim koncie cztery celne trafienia za trzy punkty. To właśnie dzięku rzutom z dystansu po 7 minutach prowadzili już 18:13. Ostrowianie nie potrafili sobie poradzić z przeciętnie grającymi radomianami i po pierwszej kwarcie przegrywali już 16:24. Gracze z Ostrowa walczyli, by odrobić straty, ale niestety pozwalali rywalom, by ci ponawiali swoje akcje. Po 14 minutach gry radomianie mieli na swoim koncie aż 6 zbiórek w ataku. Sami natomiast zaliczyli w tym czasie ledwie 2 zbiórki w ataku. Po 15 minutach przegrywali 25:29. Ale w końcu w 16 minucie po trafieniu  Paulius Dambrauskasa ostrowianie wyszli na prowadzenie 30:29. Długo się jednak z niego nie cieszyli. Po 20 minutach przegrywali 34:37.
Po przerwie koszykarze Stali bardzo zmotywowani. Szybko odrobili straty, a w 25 minucie wypracowali sobie już dziewięć punktów przewagi - 48:39. Wydawało się, iż od tego momentu podopieczni Jacka Winnickiego będą kontrolowali to spotkanie. Nic bardziej błędnego. Radomianie walczyli bardzo ambitnie i w 38 minucie przegrywali już tylko 72:73, by ostatecznie wygrać 80:74.

Ostrowianie zaliczyli trzecią ligową porażkę. Ta jest o tyle bolesna, że zespól z Radomia nie należy do mocarzy, a ostrowianie na osiem minut przed końcem meczu prowadzili różnicą 13 punktów - 64:51. Jeśli szybko w drużynie nie dojdzie do zmian, to BM Slam nie będzie walczył o play off, ale o utrzymanie w ekstraklasie. Niestety, taka jest smutna prawda.