Kalisz: Prezydent chce poddać Kalisz badaniu ratingowemu

  • 10.04.2017, 19:39 (aktualizacja 10.04.2017, 19:46)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Prezydent chce poddać Kalisz badaniu ratingowemu UM Kalisz
Ratingowi poddają się miasta i szanujące się firmy, jak również największe metropolie świata. Ratusz planuje poddać się takiemu badaniu i dać szansę odszukać się potencjalnym inwestorom.

Prezydent wskazuje, że koniunktura Kalisza, jak i jego wskaźniki finansowe są bardzo dobre. W związku z tym chciałby przeprowadzić badanie zdolności kredytowej.

- Będę chciał, by miasto wzięło udział w badaniu ratingowym, abyśmy mogli porównywać się z innymi miastami. Wstępne analizy wychodzą bardzo dobrze, ale chcielibyśmy to dokładnie zbadać. Nie ukrywam, że ten rating robimy po to, aby jak najlepsza informacja docierała do mieszkańców Kalisza, ale również aby dać taki sygnał przedsiębiorcom z Polski i świata, którzy porównują miasta, jeżeli poszukują terenów inwestycyjnych. –  mówi dla Naszego Rynku Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.

Badania ratingowe przeprowadzane są przez  niezależne instytucje (agencje ratingowe), które kategoryzują poziom zdolności kredytowej, długu i zobowiązań finansowych badanego miasta.  Dla zainteresowanego inwestora, wystawiona ocena pozwala scharakteryzować wielkość ryzyka kredytowego (niedotrzymania warunków umowy), na jakie może być narażony udzielając finansowania o charakterze dłużnym.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe