Ostrów: Czyste Powietrze

  • 11.10.2019, 14:06
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Czyste Powietrze
W Ostrowskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie informacyjne "Czyste Powietrze". Przedstawiciele Fundacji doradzili zebranym mieszkańcom jak uzyskać dofinansowania na wymianę starego pieca i termomodernizację domu.

,,Fundacja Czyste Powietrze powstała po to, by zapobiegać zagrożeniom, jakie niesie za sobą zanieczyszczenie powietrza. Smog to problem globalny, jednak w skali Europy, Polska wypada najgorzej, osiągając najwyższy poziom stężenia szkodliwych pyłów i związków chemicznych. Naszą misją jest odwrócenie tej tendencji. Zrealizujemy ją poprzez propagowanie proekologicznych postaw i wspieranie działań powstrzymujących emisję trujących zanieczyszczeń do atmosfery. Naszym priorytetem jest pomoc osobom dotkniętym ubóstwem energetycznym. " - piszą organizatorzy.
Program "Czyste Powietrze" pomaga w uzyskaniu dotacji  rządowych na termomodernizację domów rodzinnych oraz nowoczesne i ekologiczne systemy grzewcze. Przeznaczony jest dla osób posiadających prawo własności, lub będących współwłaścicielami budynku oraz osób, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy  jednorodzinnego budynku mieszkalnego, tylko do końca 2019 roku. Dofinansowaniu podlega wymiana źródeł ciepła starej generacji i prace termomodernizacyjne (m.in: docieplanie budynku, wymiana, montaż okien). Rządowe plany zakładają poddanie termomodernizacji ponad 3 mln. domów. 
Jeśli spełnia się wszystkie warunki, można złożyć wniosek o pozyskanie dotacji.  Wszystkie potrzebne informacje, do złożenia wniosku, znajdują się na stronie internetowej fundacji - www.fundacjaczystepowietrze.pl 

WIKI

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe